More

  iOS’un 10 yıllık değişimine 1 dakikada şahit olun [Video]

  Apple tarafından geliştirilen iOS, mobil işletim sistemi denildiğinde akla gelen iki alternatiften biri oluyor. Yaklaşık on sene önce piyasaya sürülen bu işletim sistemi zamanla önemli değişiklikler yaşadı. Tasarımdaki sadeliği koruyan sistem farklılaştı ve daha kullanışlı hale geldi. iOS‘un yıllar süren değişimi bir dakikalık kısa bir video ile özetlendi.

  4096 isimli bir YouTube kanalı çeşitli teknoloji alanındaki farklı gelişmeleri gözler önüne seriyor. Kanal şimdiye dek Nintendo, Nokia telefonları ve Windows’un değişimi gibi videolarla karşımıza çıkmıştı. Bu çalışmaları fazlasıyla beğeni toplamıştı. Hazırladıkları bu animasyon videoyla ise iOS’un geçmişine göz atıyoruz. Bir dakikadan biraz daha uzun olan bu video iOS’un piyasaya sürüldüğü ilk dönemle başlıyor. Orijinal iPhone ile birlikte tanıştığımız bu işletim sistemi her yeni cihazla birlikte ufak ufak değişiyor. iOS değişirken bu işletim sisteminin gösterildiği akıllı telefon da belli değişimler geçiriyor. Ekran kimi zaman büyüyor, kimi zaman ufalıyor. iOS’un yanında iPhone’un değişimine de şahit olmuş oluyoruz.

  Orijinal iPhone’ların duvar kağıdı olan dünya fotoğrafıyla başlayan video bize nostaljik hisler yaşatırken, uzun yıllar boyunca emek verilen iOS’un tarihini kısaca özetlemiş oluyor. Bahsettiğimiz bu keyifli ve başarılı videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.