More

  iOS 8.1 Ekim 20’de Yayınlanacak

  Apple, düzenlediği etkinlikte bir süredir beta testleri devam eden iOS 8.1’in 20 Ekim’de yayınlanacağını duyurdu. iOS 8.1’in detayları haberimizde.

  ios8

  Apple, 16 Ekim etkinliğinde iPad Air 2, iPad mini 3 ve Retina Ekranlı iMac’i tanıtırken, yazılım ve servis konusunda da duyurular yapmayı ihmal etmedi.

  İlk olarak 17 Eylül tarihinde yayınlanan iOS 8’de meydana gelen sorunlar sonrasında sancılı bir iOS 8.0.1 – iOS 8.0.2 süreci atlatan Apple, kısa bir süre sonra iOS 8.1’in çalışmalarına da başlamıştı.

  30 Eylül’de yayınlanan ilk beta ve daha sonra yayınlanan ikinci beta ile birlikte iOS 8.1 testlerini tamamlayan Apple, dün gece gerçekleştirdiği etkinlikte, bizim de sizlere daha önce aktardığımız gibi iOS 8.1’in 20 Ekim Pazartesi günü yayınlanacağını açıkladı.

  iOS 8.1 Neleri Değiştirecek?

  iOS 8’i çok daha kararlı bir yapıya kavuşturması beklenilen iOS 8.1’in batarya kullanımı, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı konusunda da geliştirmeler içereceği tahmin ediliyor.

  Ayrıca Apple’ın iOS 8 ile tanıttığı Sağlık uygulamasının HealthKit kullanan 3. parti yazılımlar ile olan ilişikisini de düzenleyecek olan iOS 8.1’in en önemli değişikliklerinden biri ise hiç şüphesiz kullanıcılara 2G – 3G arasında seçim yapma şansı tanıyacak olması. Sizlerin de bildiği gibi bu özelliğe iOS 8’in final sürümünde yer verilmemiş ve birçok kullanıcı buna tepki göstermişti.

  Apple Pay de Pazartesi Geliyor

  Apple, dün düzenlediği etkinlikte iOS 8.1 ile birlikte ayrıca Apple Pay hakkında bilgiler de verdi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da yer alan NFC teknolojisi ile birlikte kullanıcılara temassız ödeme imkanı sunacak olan Apple Pay de iOS 8.1 ile birlikte 20 Ekim tarihinden itibaren kullanıma sunulacak.

  İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçecek uygulama için Apple, 500’ün üzerinde banka ile anlaşma sağlamanın yanı sıra bu uygulamayı ABD’de bulunan 262 Apple Store ve House of Hoops by Foot Locker, Kids Foot Locker, Lady Foot Locker, Macy?s, McDonald?s, Nike, Office Depot, Panera Bread, Petco, RadioShack, RUN by Foot Locker, SIX:02, Sports Authority, SUBWAY ve Toys?R?Us gibi firmaların mağazalarında kullanıma sunacak

  Kaynak:veteknoloji

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.