iOS 6 için Untethered Jailbreak Geliyor

0
57

iOS tabanlı cihazları daha da geliştirebildiğiniz, özelleştirebildiğiniz Jailbreak maalesef iOS 6 sürümü için Untethered sürümü çıkmamıştı. Nihayet Untethered Jailbreak iOS 6’ya geliyor.

Untethered
Untethered

iOS 6 işletim sisteminin tanıtılmasının ve yayınlanmasının ardından Jailbreak çalışmaları başlamıştı fakat kesin bir tarih verilmemişti. iOS tabanlı cihazların başta kullanım deneyimi olmak üzere pek çok alanda değişiklikler yapmanızı sağlayan Jailbreak, iOS 6‘ya da geliyor.

Dream JB adlı yazılımcının verdiği tarihe göre iOS 6.0.1 için Untethered Jailbreak 22 Aralık‘ta duyurulacak. Yeni Jailbreak A5 tabanlı işlemcili cihazlarda değil, A6 ve A6X işlemcili cihazlarda da belirtilene göre stabil bir şekilde çalışacak.

Jailbreak genelde iPhoneDev adlı ekip tarafından yayınlanıyordu. Fakat Dream JB adlı yazıcı bu Jailbreak dosyasını kendi geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca inanmayanlara videolu olarak da ispat edebileceğini de açıklamasına ekledi. Dream JB‘yi bir kenara koyarsak iPhone-Dev‘in ne zaman Jailbreak yayınlayacağı henüz belli değil. Bakalım Dream JB, dediği gibi 22 Aralık‘ta yayınlayabilecek mi?

Kaynak:SDN