iOS 6 Beta 2 Yayımlandı

0
90

Apple, iOS 6 işletim sisteminin yayımladığı ilk betası bolca hata içerince hızlı bir şekilde güncelleme yayımlandı. iOS 6 Beta 2, birçok hatayı gideriyor.

Apple’ın sonbahar aylarında resmi olarak yayımlayacağı yeni mobil işletim sistemi iOS 6‘nın yeni beta sürümü yayımlandı. 11 Haziran’da gerçekleştirilen WWDC 2012 etkinliğinde duyurulan iOS 6, aynı gün içerisinde geliştirici hesaplarına beta olarak yayımlanmıştı.

iOS 6 hakkında yenilikleri öğrenmek isterseniz bu yazıya, iOS 6’yı cihazınıza kurmayı düşünüyorsanız da kurulum işlemini anlattığımızı bu yazıya göz atabilirsiniz. Bu arada iOS Beta 1 için UDID kaydı olmadan da kurulabileceği ortaya çıktı, bu işleim Beta 2 için geçerli olup olmadığını bilemiyoruz.

322 MB boyutundaki iOS 6 Beta 2 güncellemesi ile birlikte Beta 1’deki hataların giderildiği belirtiliyor. Biz de hızlıca göz gezdirdiğimizde ilk olarak bildirim merkezindeki Twitter ve Facebook gönderi yazılarının düzeltildiğini görüyoruz. Türkçe dil seçeneğinde uzun yazı yer aldığından Twitter ve Facebook üst üste binmiş gözüküyordu. Beta 2 ile bu durum düzeltilmiş.

Bu arada iOS 5 kullanırken yüklediğiniz uygulamaların stabilizasyonu konusunda da geliştirilmeler yapılmıl. Whatsapp iOS 6 Beta 1 ile bozulmaya başlamışken Beta 2 ile şimdilik normal çalışıyor gibi. Beta 2‘yi kurmak için cihazınızda 1.5 GB’lık boş yerin olması gerektiğini de belirtelim. Telefonunuzda yazılım güncelle linkinden Beta 2’yi kurabilirsiniz.

Kaynak:SDN