More

  iOS 5.1 Beta 2 Geliştiricilere Dağıtıldı.

  Ekim ayında tanıtılan iOS 5 ve iPhone 4S modelinde yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle kısa sürede iOS 5.0.1 güncellemesini yayınlayan Apple hemen ardından iOS 5.1 güncellemesini test etmeye başlamıştı. Şimdi 5.1 güncellemesinin 2. betası da geliştiricilere dağıtıldı.
  9B5127c yapı numarasıyla dağıtılan 2. betanın loglarına göre yeni betada geliştiricileri bekleyen bazı değişiklikler ve sorunlar şöyle sıralanıyor:
  -iCloud hesabı oluştururken tam email adresi ve MobileMe hesabı olmadığı sürece herhangi bir Apple ID’si kullanılabiliyor.
  -iOS 5.1 kullanılarak çekilen bir fotoğraf bulut depolama altyapısı Photo Stream üzerinden silindiğinde diğer tüm iOS 5.1 cihazlarından da silinmiş oluyor.
  – iOS 5.0’dan başlamak üzere oynatma kontrolü sağlamak için bir video hazırlığı bittiğinde video oynatıcı otomatik olarak devreye girmeyecek. Kullanıcının video oynatıcıyı hazırlamak için prepareToPlay fonksiyonunu çağırması gerekecek.
  -iOS5’te MD5 tabanlı imzalar desteklenmiyor. Sertifikaların imza algoritmalarının SHA1 ve SHA2 olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.
  -Kurulum Asistanı tamamlandıktan sonra tekrar ortaya çıkarak WiFi ekranını veya bir teşekkür mesajını göstermeye başlarsa cihazın resetlenmesi gerekiyor.
  Kaynak :DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.