More

  Intel, Android 4.4 Kit Kat’a Hazır

  İşlemci devi Intel’in 64 bit desteği sunan Atom işlemcileriyle, yeni Android sürümü 4.4 Kit Kat’a hazır. Bilgilere göre yeni Android, 64 bit desteğine sahip olabilir.

  kitkat-nestle-android1378364248

  Uzun bir süredir işlemcilerinde 64 bit desteği veren Intel, bu özelliği Androidcihazlarda tam olarak kullanamıyordu. Çünkü 64 bit şimdilik Androidtarafından desteklenmiyor.

  Dünyanın ilk 64 bit desteği sunan akıllı telefonu iPhone 5S64 bit destekliApple A7 işlemcisi ve 64 bit destekleyen iOS 7 mobil işletim sistemi sayesinde bu ünvanı almaya hak kazandı. Mobil cihazlarda böylece 64 bit furyası başlamış oldu.

  64 bit konusunda Android cephesinden ilk açıklama Samsung‘dan gelmişti.2014 yılı içerisinde 64 bit destekleyen Exynos işlemci tasarlayacaklarını, bunu da modellerinde kullanacaklarını duyuran firma, esasında 64 bit destekleyen bir Android sürümünün de habericisi olmuştu. Benzer bir açıklama şimdi de Intel’den geldi.

  Nestle ile isim konusunda iş birliği yapan Google, 4.4 sürümüne Kit Kat kodunu koymuştu. Yeni sürümün 64 bit destekleyip, desteklemeyeceği henüz kesinlik kazanmadı.

  Intel’in zaten desteklediği fakat Android‘in desteklemediği için pek dillendirmediği 64 bit desteğine bu sefer vurgu yapan firma, yenilenen ve 64 bit desteğine sahip Atom işlemcileriyle Android 4.4 Kit Kat’a hazır açıklaması yapıldı.

  Pek çok yazılım mühendisiyle Android‘i X86 sistemlerde çalışması için Googleile işbirliği yapan Intel, belki de Android 4.4 sürümündeki 64 bit desteğinde de öncü olacak.

  Hem Samsung hem de Intel‘den gelen açıklamalara göre, önümüzdeki dönemde Android‘in 64 bit desteği sunması bekleniyor. Böylece Androidtabanlı pek çok farklı türde cihazın önü açılmış olacak.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.