More

  Instagram Hyperlapse Nedir?

  Instagram’ın iOS kullanıcılarına özel olarak yayınladığı Hyperlapse adlı uygulama, bir sanat yönetmeni gibi zaman geçişi (time-lapse) videoları çekmenizi sağlıyor.

  hyperlapseHerkesin fotoğrafçı olmasını sağlayan Instagram, şimdi de tüm iPhone kullanıcılarını birer yönetmen yapmayı hedefliyor. Ayrı bir uygulama olarak yayınlanan Hyperlapse, son dönemde oldukça meşhur olan zaman geçişi (time-lapse) videolarını kolayca hazırlamanızı sağlıyor.

  Normalde farklı zamanlarda çekilen fotoğrafları arka arkaya ekleyerek zamanın hızlı geçişini sahneleyen time-lapse videolarının yanı sıra, Hyperlapse videoları ise kameranın hareketliliği ile dinamik bir görüntü yakalıyor. Seyir halindeki bir araçta ya da hareketli bir tripod üzerinde çekilen görüntüler sonradan arka arkaya ekleniyor. Ancak bu işlemler son kullanıcılar için çok fazla vakit gerektiriyor.

  Herkes yönetmen olacak

  Instagram’ın yeni uygulaması ise, bir video kaydedip bunun farklı anlarını farklı hızlarda sunma mantığı üzerine kurulmuş. 45 dakikaya kadar çekilen ham görüntüler, daha sonra farklı yerlerinde normal hızdan 12 kata kadar daha hızlı hale getirilebiliyor.

  Bu sayede normalde oldukça uzun sürecek video düzenleme işlemleri, tek bir uygulama üzerinden birkaç dokunuş ile gerçekleştirilebiliyor. Instagram, Hyperlapse uygulamasından fotoğrafçıların da faydalanacağını umuyor. Uygulamayı ücretsiz olarak App Store üzerinden indirebilirsiniz. Hyperlapse Android sürümü şimdilik mevcut değil.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.