İlk 8GB RAM’li telefon: Asus ZenFone 3 AR

0
267

Asus’un sanal gerçeklik ve zengin gerçeklik yeteneklerini bir arada sunduğu ZenFone 3AR akıllı telefonu CES 2017 tüketici elektroniği fuarında resmiyete kavuştu.

Bu yıl yeni bir ZenFone serisi yerine mevcut seriye önemli eklemeler yapmayı tercih eden Asus, CES 2017 fuarında iki yeni modeli ile görücüye çıktı. ZenFone 3 Zoom modeli yanında ZenFone 3 AR modeli daha çok konuşuldu.

Project Tango

Project Tango, kamera ve yardımcı bileşenler ile GPS kullanmadan iç mekanların 3D modellemesini yapabilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Kameralar yardımıyla, tüm odanın 3D modellemesini yapabilen teknoloji, alanın ölçülerini hesaplayabiliyor ve hareket algılayabiliyor. Intel tarafından satın alınan yapay zeka firması Movidius, projenin altyapısını hazırlayan isim olarak dikkat çekiyor.

Asus’un zengin gerçeklik odaklı ve Google Project Tango temelli ilk akıllı telefonu olan ZenFone 3 AR, ayrıca Lenovo’dan sonra bu alandaki ikinci akıllı telefon oldu. Telefon zengin gerçeklik konusunda içerik üretmek isteyen tüketicileri hedefliyor. Ayrıca Google Daydream uyumu ile de yine bu alanda bir ilke imza atıyor.

Asus’un kamera kombinasyonu şu ana kadar ki en gelişmiş olanı. Arka kısımda 23MP çözünürlüğünde Sony IMX318 Exmor RS sensör yer alıyor. Haritalama için ise 1 adet derinlik kamerası ve 1 adet de hareket algılama sensörü yer alıyor. Ayrıca 4 eksenli OIS, faz algılamalı otomatik odaklama ve lazer tabanlı otomatik odaklama ile destekleniyor. Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde.

Snapdragon 821 yonga setinden gücünü alan akıllı telefonda diğer bir öne çıkan özellik ise 8GB LPDDR4 RAM barındırması. Böylece akıllı telefon sektöründe 8GB RAM taşıyan ilk akıllı telefon ZenFone 3 AR oluyor.

5.7 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran barındıran modelde 32GB-64GB-128GB-256GB UFS 2.0 depolama seçeneği sunuluyor. 3300mAh kapasitel batarya değiştirilemezken WiFi AC, Bluetooth 4.2, USB Tip-C bağlantısı yer alıyor. Model yaz aylarında piyasada olacak ve 6GB LPDDR4 RAM seçeneği de sunulacak.

Kaynank:DH

Önceki İçerikApp Store’un 2016 karnesi
Sonraki İçerikYeni Kanun Hükmünde Kararname ile polis internet abone bilgilerine ulaşabilecek
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.