IKEA’dan cep yakmayan akıllı aydınlatma sistemi [Video]

0
349

Aydınlatma sistemlerinde yaşanan ciddi gelişmeler sayesinde akıllı ampuller ve kontrol sistemleri evimizi daha konforlu hale getiriyor. Yine bu ürünlere sahip olabilmek için ciddi bir meblağ ödemek gerekiyor. Akıllı aydınlatma işine giriş yapan IKEA cep yakmayan akıllı ampülleri satışa sunuyor.

Akıllı aydınlatma sistemleri her geçen gün yeni bir alternatifle karşımıza çıkıyor. Birçok özelliği beraberinde getiren bu kullanışlı ürünler henüz yaygın olarak kullanılmıyor. Bu durumda en büyük etkiye sahip olan faktörün ücretlendirme olduğunu söylersek yanlış olmaz. Bu alandaki teknoloji giderek gelişse de, fiyatlarda bir düşüş yaşanmıyor. IKEA’nın yeni ürünü bu noktada devreye giriyor.

IKEA’nın akıllı aydınlatma sistemi TRÅDFRI ismiyle anılıyor. Öncelikli olarak İngiltere’de satışa çıkartılan pakette iki akıllı ampül, bir uzaktan kumanda ve internet ağ geçidi yer alıyor. Evimizde var olan sisteme adapte edilebilen TRÅDFRI aynı isimli mobil uygulama yardımıyla da kontrol edilebiliyor. Bu uygun fiyatlı akıllı aydınlatma sisteminde henüz farklı renk alternatifleri yer almıyor. Sadece beyazın farklı tonları seçilebiliyor. Ancak sadece bu alternatifler bile farklı durumlar için uygun seçenekler sunuyor. Kimisi daha doğal ışık havası verirken, kimisi floresan gibi hissettiriyor.

İnternet bağlantısı ethernet üzerinden gerçekleştirilen sisteme 69 sterlin karşılığında sahip olabiliyorsunuz. TRÅDFRI isimli bu sisteme dair detayları haberimizin girişindeki videodan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:LOG

Önceki İçerikGoogle Play Store’a önemli güncelleme!
Sonraki İçerikGalaxy S8 tanıtıldı! İşte tüm detaylar!
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.