IKEA’dan cep yakmayan akıllı aydınlatma sistemi [Video]

0
248

Aydınlatma sistemlerinde yaşanan ciddi gelişmeler sayesinde akıllı ampuller ve kontrol sistemleri evimizi daha konforlu hale getiriyor. Yine bu ürünlere sahip olabilmek için ciddi bir meblağ ödemek gerekiyor. Akıllı aydınlatma işine giriş yapan IKEA cep yakmayan akıllı ampülleri satışa sunuyor.

Akıllı aydınlatma sistemleri her geçen gün yeni bir alternatifle karşımıza çıkıyor. Birçok özelliği beraberinde getiren bu kullanışlı ürünler henüz yaygın olarak kullanılmıyor. Bu durumda en büyük etkiye sahip olan faktörün ücretlendirme olduğunu söylersek yanlış olmaz. Bu alandaki teknoloji giderek gelişse de, fiyatlarda bir düşüş yaşanmıyor. IKEA’nın yeni ürünü bu noktada devreye giriyor.

IKEA’nın akıllı aydınlatma sistemi TRÅDFRI ismiyle anılıyor. Öncelikli olarak İngiltere’de satışa çıkartılan pakette iki akıllı ampül, bir uzaktan kumanda ve internet ağ geçidi yer alıyor. Evimizde var olan sisteme adapte edilebilen TRÅDFRI aynı isimli mobil uygulama yardımıyla da kontrol edilebiliyor. Bu uygun fiyatlı akıllı aydınlatma sisteminde henüz farklı renk alternatifleri yer almıyor. Sadece beyazın farklı tonları seçilebiliyor. Ancak sadece bu alternatifler bile farklı durumlar için uygun seçenekler sunuyor. Kimisi daha doğal ışık havası verirken, kimisi floresan gibi hissettiriyor.

İnternet bağlantısı ethernet üzerinden gerçekleştirilen sisteme 69 sterlin karşılığında sahip olabiliyorsunuz. TRÅDFRI isimli bu sisteme dair detayları haberimizin girişindeki videodan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:LOG