More

  HTC’nin kilit açma aracı geliyor, ama…

  Dev cep üreticisi, kendi hazırlayıp yayınladığı minik uygulamayla ilgili öyle bir açıklama yaptı ki!
  HTC'nin kilit açma aracı geliyor, ama...
  HTC’nin kilit açma aracı çok yakında geliyor.
  Cep telefonu üreticisi HTC, iki ay önce yaptığı açıklamayla ceplerde kilitli bootloader’dan vazgeçeceğini, gelecekteki cihazların kilidinin bir yazılım güncellemesi ile kaldırılacağını söylemişti. Ancak önceki cihazların sahiplerinin bu kilidi açıp açamayacağı belirsizdi.

  HTC tarafından Çarşamba günü yapılan açıklama ise bu sorunun cevabını ortaya çıkardı. Buna göre HTC Sensation‘a yönelik kilit açma desteği, bir yazılım güncellemesiyle sunulacak.

  Yeni cihazlar kilidi açık bootloader ile gelmeyecek olsa da, yakın zamanda yayınlanacak bir web aracı ile kullanıcılar, cihazlarının kilidini açabilecekler. Ancak bu, cihazınızın “tüm parçalarını garanti kapsamı dışında kalabileceğini” kabul ettikten sonra gerçekleşecek. Yani cihazınızın kilidini açmak için garantisinden feragat etmek zorunda kalacaksınız.

  Bunun yanında kilit açma işlemi, Android SDK‘ya sahip olmanızı da gerektirecek. Ardından kilit açma anahtarı, size e-posta ile gönderilecek.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.