More

  HTC ONE Nasıl Root Yapılır?

   HTC ?nin son harikası ONE henüz ülkemizde resmi olarak satışa çıkmadı ancak yaklaşık 2 aydır yurtdışında cihaz kullanılıyor. Mayıs aynın ilk haftası HTC ONE ülkemizde satışa çıkacak.

  htc_one_root_guide

  HTC bir çok modelinde kullanıcıların HTC ?nin belirlediği yazılımlar haricindeki yazılımları yüklememeleri için cihaz hafızasını kilitliyordu. Bu yüzden HTC modellerinde Root yapmak ve Rom yüklemek için cihazda önce S-OFF işlemi ile kilidinin kaldırılması gerekiyordu.  EVO 3G modeliyle telefonlarında bu kilidi kullanmamaya başladı. HTC, ONE modelinin kullanıcı sürümünde bu kilidi kullanmıyor ama geliştiriciler için çıkardığı Developer Edition modelinde kilit aktif olarak gelebiliyor.

  HTC ONE?ın kullanıcı sürümüne sahipseniz ve cihazınız S-OFF ise cihazınızı Root yapabilirsiniz.  Root yapmak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz.

  İlk önce bilgisayarınızaHTC USBsürcülerini yükleyin.  

  1. Yöntem

  –  BURADAN Fastboot dosyalarını indirin indirdiğiniz dosyayı C:/ dizini üzerinde zip ten çıkarın. Örn:  ?C:/fastboot?

  BURADAN HTC Developer  web sitesine girin ve kullanıcı kaydı yaptırın. Sonra site üzerinde oturum açın.  ( kullanıcı kaydı yaparken doğru mail adresi verin çünkü kilit kaldırmak için gerekli dosya adresinize gelecek.)

  – Telefonu kapatın. Kapandıktan sonra ses açma + güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Gelen menü içinde ses açma veya kısmı tuşu ile hareket edin veFastbootseçeneğine gelin güç tuşuna basın

  – Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

  – Windows çalıştır kısımında CMD yazarak komut penceresini açın.  Komutsatırı üzerinde indirdiğiniz Fastboot dosyasının adresini yazıncd c:/fastboot 

  – Fastboot satırına giriş yaptıktan sonra step 8 kısmında verilen  fastboot oem get_identifier_token komutunu girin

  – komutu yazdıktan sonra gelen sayfa üzerinde  <<<< Identifier Token Start >>>> ve <<<< Identifier Token End >>>>yazıları ve arasında tüm kodları seçerek kopyalayın.

  – Seçtiğiniz kodu Step 10 kısmında  ?My Device Identifier Token? yazılı alana yapıştırın ve SUBMİT tuşuna basın.  Cİhazınız için gerekli dosya mail adresinize gönderilecek. Gelen dosyayı bilgisayara indirin.

  – İndirdiğiniz dosyayı daha önce açtığınız c:/fastboot klasörü içine atın.

  – Step 12 alanında verilen  fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin kodunu kopyalayın ve CMD komut satırı üzerine yapıştırın sonra enter tuşuna basın

  – Telefon ekranında Unlock Bootloader? alanı açılacak burada ses tuşları ile YES kısmına gelin ve GÜÇ tuşuna basarak işlemi onaylayın. Telefonunuz kapanıp açılacak ve bootloader kilidi kalkmış olacak.

  – Bootloader kilidini kaldırdıktan sonraBURADAN HTC One Superboot.zipdosyasını indirin. İndirdiğiniz dosyayı zip?ten çıkartın.

  – Telefonu tekrar BootloaderMod?a alın ve bilgisayara telefonu usb kablo ile bağlayın

  –  Superboot dosyasının içindeki  ?install-superboot-windows.bat? dosyasına çift tıklayın ve yönergeleri izleyin işlem bittikten sonra telefonunuz rootlanmış olacak.

   

  2. Yöntem

  BURADAN All in One Kit v1.2dosyasını indirin

  – İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarda çalıştırın.

  – Tool Kit üzerinde ?to Root the phone. Folow in order? yazan kısımdaki 5 işlemi uygulayarak root yapabilirsiniz. Root yaptıktan sonra Flash recovery kısmından cihazınıza istediğiniz recovery?i yükleyebilirsiniz. ?Others? kısmında ?Perm Root? seçeneğini uygulayarak cihazınıza kalıcı root yetkisi verebilirsiniz.

  11lsbig

  Her iki yöntemde de doğabilecek sorunlar ve arızalarda mesuliyet kullanıcıya aittir.

  NOT: Root işlemlerinden sonra HTC ONE modellerinde Hesap makinesi, Zil sesi düzenleyici, El feneri ve Ses kayıt uygulamaları siliniyor. Bu yüzden Root yapmadan önce CARBON uygulaması ile telefonun yedeğini almanızda fayda var.

  Unutmayın Root işlemi cihazınızı garanti dışı bırakacaktır.

  Kaynak: ertemur

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.