HTC Edge 4 çekirdekli işlemci ile geliyor.

2
46

Akıllı telefon ve tablet pazarının lider firmalarından HTC, 4 çekirdekli Tegra 3 işlemcisini kullanan Edge modeli ortaya çıktı.
4 çekirdekli ilk akıllı telefon olması beklenen model, daha hızlı bir üretici çıkmadığı taktirde ilk ünvanına sahip olacak.

Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini kullanan HTC, Nvidia’nın Tegra plaftormunda bir akıllı telefon çıkarıyor olması biraz şaşırtıcı.

İlk görüntülerinin sızdırıldığı Edge, Nvidia Tegra 3 platformunu kullanıyor. Tegra AP30 işlemcisinin 1.5 GHz hızında çalışması bekleniyor, 4.7 inç ekran kullanılacak. Çözünürlüğü tam belli olmayan Edge’de tahminlere göre HD ekran kullanılacak.

1GB RAM ve 32GB dahili hafıza ile gelmesi beklenen Edge, 28mm f/2.2 diyafram aralığına sahip lense sahip 8 megapiksellik kamera ile dikkat çekiyor.

HTC Beats Audio ses teknolojisi ve Beats Audio kulaklık ile gelecek olan telefon, Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve HTC Sense 4.0 arayüzü ile gelecek. Ayrıca HTC’nin yeni uygulama mağazaları olan HTC Listen, HTC Read, HTC Play ve HTC Watch’ın da telefon içerisinde gömülü olacağı belirtiliyor.

HTC Edge’in çıkış tarihi olarak 2012’nin ilk çeyreği belirtiliyor. Merakla bekliyoruz.

Kaynak:Yahoyt