More

  Güneş enerjisiyle şarj edilebilen akıllı telefonlar geliyor [Video]

  Yüksek kapasiteli piller üretmekten ziyade normale göre daha kolay şarj edilebilen piller üretmeye odaklanan teknoloji firmaları, akıllı telefonlar için yeni şarj teknolojileri duyuruyor. Kyocera’nın Mobil Dünya Kongresi’nde duyurmaya hazırlandığı güneş enerjili şarj sistemi, akıllı telefon sektöründe önemli bir adım olacak gibi görünüyor.

  wysips-525x276

  Telefonun güneş enerjisiyle şarj olmasının devrimsel bir yenilik olmadığı bir gerçek. Ancak bu şekilde telefonları şarj eden kılıflar telefona ekstra bir ağırlık kazandırıyor ve açıkçası pek de iyi bir görünüşe sahip olmuyorlar. Kişiselleştirmeye ve tasarıma önem veren kullanıcılar da haliyle bu kılıflardan uzak duruyor. Direkt olarak telefonun içerisine entegre edilen yeni güneş enerjili şarj sistemi ise ekran panelinin altına yerleştirilerek telefonun hiçbir ekstra aksesuara ihtiyaç duymadan şarj edilebilmesini sağlıyor. Telefonun pili azaldığında ekranın doğal veya yapay ışık alarak kendi kendine şarj olması mümkün oluyor. Henüz hakkında fazla bir bilgi bulunmayan Wysips Crystal‘in tüm detaylarının MWC 2015’te açıklanacağı belirtiliyor.

  Kaynal:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.