More

  Görme Engelliler için Akıllı Saat!

  Her geçen gün yeni bir akıllı saat ortaya çıkarken şimdi de görme engelliler için bir akıllı saat geliyor. DOT Smartwatch adını alacak saatin ayrıntıları haberde.

  dot-smartwatch

  Tüketim teknolojisinin geldiği son noktalardan biri olan akıllı saatler, dünya çapında oldukça popüler. Birçok firma çıkardığı akıllı saatlerle piyasada yer edinmeyi planlarken, son olarak Apple Watch ülkemizde satışa çıkmış ve büyük ilgi görmüştü.

  Her geçen gün değişik özelliklerde akıllı saatler görürken şimdi de farklı bir kullanıcı kitlesine hitap eden yeni bir akıllı saat geldi. DOT Smartwatch adlı akıllı saat, görme engelli insanlar için özel olarak tasarlandı ve yakında piyasaya çıkıyor. Ekranda “Braille” karakterlerini gösteren ve bu sayede kullanıcıların ekranda yazanları anlamalarını sağlayan akıllı saat, bluetooth bağlantısı özelliğine de sahip.

  dot-smartwatch-2-1438516048

  DOT Smartwatch’un Özellikleri

  DOT Smartwatch, bluetooth özelliğinin yanı sıra zaman bilgisini, mesajları, tweetleri, e-mail’i, GPS bilgilerini ve diğer bildirimleri kullanıcısına iletebiliyor. Saniyede 100 karakteri gösterebilen akıllı saat, görme engelli insanların ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecek nitelikte. DOT Smartwatch‘un ön siparişe bu yıl içinde açılacağı ve fiyatının 300 dolardan az olacağı söyleniyor.

  dot-smartwatch-3-1438516056

  Teknoloji firmalarının engelli insanlar için bu tarz cihazlar üretmesi elbette güzel bir hamle. Umarız bu akıllı saat ülkemizde de satışa çıkar ve görme engelli vatandaşlarımız bu cihazdan yararlanır.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.