More

  Google’ın modüler akıllı telefonunun çıkış tarihi netleşti [Video]

  Google‘ın modüler telefon projesi Project Ara ile ilgili uzun süredir yeni bir bilgi gelmiyordu.Bu da projenin iptal edilmiş olabileceğiyle ilgili dedikoduları gündeme getirmişti. Nihayet Google’dan gelen açıklamayla projenin tüm hızıyla gelişimini sürdürdüğü ortaya çıktı ve hatta cihazların ne zaman piyasaya sürüleceği de belli oldu.

  Buna göre Google’ın gizemli Advanced Technology and Projects (ATAP) adlı grubu Project Ara çalışmalarında büyük aşama kaydetmiş durumda. Geliştiriciler konferansında yapılan açıklamaya göre Project Ara’nın geliştirici sürümü bu yılın 4. çeyreğinde geliştiricilerle buluşacak. Son kullanıcıların ise 2017 tarihini beklemesi gerekecek.

  google-project-araCihazın yayınlanan videosunda modüllerin nasıl kolayca çıkarıldığı görülebiliyor. Prototip aşamasından bu yana tasarım anlamında büyük bir değişim geçiren cihazın çok daha estetik göründüğü dikkat çekiyor. Toshiba’nın depolama alanı modülü, bir e-ink ekran modülü, Sony Pictures’in hazırladığı bir modül ve  anten teknolojisi için olduğu düşünülen Gotenna modülünün cihazda yer alacağı belirtiliyor. Öte yandan geliştiricilere yollanacak olan sürümde tüm modüllerin bulunmayacağı ve sadece bazılarının yer alacağı da söylenenler arasında. Cihazla ilgili diğer teknik detayların ilerleyen aylarda açığa çıkması bekleniyor.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.