More

  Google, Project Ara için İlk Adımı Attı

  Geçtiğimiz yıl duyurulan modüler akıllı telefon projesi Google Ara için ilk Modül Geliştirici Kiti nihayet yayınlandı. İşte Project Ara ile ilgili yeni detaylar.

  Google, modüler akıllı telefon vizyonu Project Ara çalışmasına katılmak isteyen geliştiriciler için kılavuzları ve ilk Modül Geliştirme Kiti’ni önceki günyayınladı. Küçük, orta ve büyük boyutlarda telefonlar geliştirmek için kullanılabilecek kitte işlemci ve kamera gibi her bir parça için gereksinimler ayrı ayrı detaylandırılıyor.

  Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Google’ın İleri Düzey Teknoloji ve Projeler Grubu (ATAP) tarafından duyurulan Project Ara, tıpkı toplama bilgisayarlar gibi akıllı telefonları da modüler bir yapıya getirerek kullanıcılara kolay bulunur parçalar ile cihazlarını yenileme fırsatı sunmayı hedefliyor.

  project-ara

  Google’ın Project Ara Şefi Paul Eremenko, yayınlanan kitin henüz çok erken bir sürüm olduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor: “Yine de geliştirici topluluğuna bize geribildirim sağlamaları istiyoruz. Onların desteğiyle, 2014 sonunda yayınlamayı planladığımız son Modül Geliştirici Kiti çok daha esnek, zarif ve bütünsel olacak.”

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.