More

  Google Play Store Maksimum Apk Boyutu Yükseltildi!

  Akıllı telefon ve diğer akıllı cihazlardaki uygulama ve oyun sayıları her geçen gün büyük bir hızla artışa devam ederken, Google‘ın mobil işletim sistemi Android‘in en önemli parçalarından olan uygulama marketi Google Play Store için maksimum APK yükleme boyutu yükseltildi.google-play-store-650x300

  Google Play Store‘da geliştiriciler için daha evvel 50MB olan maksimum APK yükleme boyutu limiti, yeni düzenlemeyle birlikte 100MB‘a yükseltildi.

  Google Play‘de ki bir çok uygulama ve oyun, 50MB’a kadar boyutlara sahipken, yüklendikten sonra servera bağlanarak 2GB’a kadar ek dosya yüklüyor ve kullanıcıların bir çoğu da bundan rahatsız oluyorlardı.

  google-play-store-apk-boyutu

  Özellikle QHD ekranlı telefonlar arttıkça, uygulama ve oyunların da destekledikleri çözünürlükler yükselmiş ve bu durum doğrudan boyutlarına yansımıştı. Google bu konuda attığı bu adım sayesinde, 100MB’a kadar boyuta sahip uygulamaların, ek indirme gerektirmeksizin yüklenmesine izin vermiş oldu.

  Kaynak:Andronova

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.