More

  Google Play Services’a yeni işlevler eklendi!

  Google Play Servisleri’ne eklenen bu yeni işlevler, bakın bizler için ne anlama geliyor?

  2014011212141327772Google, Android geliştiricilerinin kullandığı Play Services aracına yaptığı güncellemeyle uygulamalar için bir takım yeni işlevler sunmaya başladı.

  Geliştiricilere sunulan yeni işlevlerden bir tanesi, uygulamalara 8 kişiye kadar, doğal bir “sıra tabanlı, çoklu oyuncu desteği” eklemeye izin veriyor. Bir başka yeni işlev ise uygulama içinden Google+ üzerinde paylaşım yapmayı geliştiriyor. Android geliştirici blog’una göre “geliştirilmiş Google+ paylaşma deneyimi, uygulama içinden doğru kişilerle paylaşımda bulunmanızı daha da kolaylaştırıyor. İşlev, Gmail kişileri, cihaz kişileri ve Google+’taki kişileri kullanarak daha iyi otomatik tamamlama sunuyor ve kişi önerilerini daha iyi yapıyor.

  Google Drive API for Android‘in de önizleme sürümünü Play Services’a ekleyen Google, Google Play uygulamaları ve bulut depolama hizmetinin bağlarını sıkılaştırmak istiyor. Google Play Services içinde yer alan Google Drive API for Android geliştirici önizleme sürümü, Google Drive’daki dosyaları okuyup yazmaya izin veriyor. Böylece dosyalara farklı cihazlardan erişebilme olanağının yanında, çevrimdışı çalışma olanağı da sunuluyor.

  Şimdilik geliştiricileri yararlanacağı bu işlevlerin faydası kullanıcılara önümüzdeki aylarda dokunmaya başlayacak.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.