More

  Google modüler telefon konseptini 50$ seviyesinden satışa sunacak

  Phoneblok projesiyle bir anda teknoloji gündemine oturan modüler telefon konsepti, Google, Motorola, Xiaomi, ZTE gibi pek çok devden de destek görmüştü. Motorola’nın başlattığı ve Google’ın devraldığı Project Ara isimli modüler telefon projesi prototip aşamasına kadar geldi ve tüketiciler için oldukça önemli planları var.

  projgectaraa

  Google, projeyi daha iyi tanıtma ve ilk modül geliştirme setlerini dağıtma adına 3 tane geliştirici konferansı düzenleyecek ve bunların ilki 15 Nisan’da Kaliforniya’da olacak.

  Google’ın amacı dokunmatik ekran, WiFi ve devre kartından oluşan iskelet yapıyı 50$ karşılığında tüketiciye sunmak. Tüketiciler daha sonra mobil istasyonlarda diledikleri bileşeni alarak giriş seviyesi, orta seviye veya üst seviye bir cihaz haline getirebilecekler.

  Google bu konferanslarla Android işletim sistemini de buna uygun hale getirmek konusunda adımlar atmayı planlıyor. Böylece birkaç büyük oyuncudan ziyade sayısız geliştirici donanım çalışmalarına katkıda bulunabilecek. Konferansta ilk çalışan prototip görücüye çıkacak. Nihai sürümün ise 2015 yılının başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

  Kaynak:DH

   

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.