More

  Google Maps Güncellemesi Hazır

  Google Maps güncellemesi uygulamaya çok sayıda yeni özellik ve iyileştirmeler getiriyor

  Google Maps uygulamasına büyük bir güncelleme geldi. Geçtiğimiz yaz aylarında uygulama benzeri bir güncelleme almış ve arayüzde oldukça büyük değişikliklere gidilmişti. Bu yenilikler Google I/O etkinliğinde duyurulmuş ve detaylıca tanıtılmıştı. Bu sefer herhangi bir resmi açıklama gelmeden yayınlanan yeni güncelleme, uygulamaya arayüz dışında da pek çok yenilik getirdi. Android (v8 sürümü) ve iOS (v3 sürümü) halihazırda uygulamanın kullanıcılarını bekliyor!

  İyileştirmelerin başında navigasyon ve harita geliştirmeleri bulunuyor, artık navigasyon seçeneklerine yeni alternatif ve noktalar eklemek çok daha basit hale geliyor. Bir sonraki şerite geçtiğinizde karşınıza hangi kavşakların geleceğini de anlık olarak uyaran yeni Google Maps, trafikten alternatif kaçış yolları için de önerilerde bulunuyor. Çevrimdışı olarak kullanma özelliği devam ederken, bu seçenek için yeni opsiyonlar da eklenmiş.

  gmaps

  Haritaları çevrimdışı iken kaydedebileceğiniz gibi, farklı isimler vererek saklamak da mümkün. Bu sayede uzun yolculuklarda çevrimiçi konuma gelmeden elinizdeki haritalar ile yolunuzu sağlıklı biçimde bulabileceksiniz. Öte yandan yeni filtreleme seçeneklerine kavuşan Google Maps uygulamasında, yolların açılış saati, geçiş ücretleri ve alternatifler daha detaylı olarak sunuluyor.

  Gideceği lokasyonu bilen ve araç kullanmak istemeyen Google Maps kullanıcıları ?Uber? adlı uygulama üzerinden, araçla ya da başka taşıma opsiyonlarını kullanarak gidecekleri yere ne kadar sürede gidebileceklerini görebilecek. Google Maps ile senkronize olarak çalışan Uber sayesinde, Maps size kullanacağınız toplu taşıma aracının kalkış ve varış saatlerini de paylaşacak.

  Google Maps uygulamasını edinmek isteyen Android kullanıcıları buraya ve iOS kullanıcıları iseburaya tıklayabilirler.

  Kaynak:Scrool

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.