More

  Google, Android One?la tüm dünyayı akıllı telefonlarla tanıştıracak

  androidone1Dünyada geçtiğimiz yıl 1 milyarın üzerinde akıllı telefon sevkiyatı gerçekleşti ancak bu telefonların çok büyük bir çoğunluğu gelişmiş ülkelerdeki kullanıcılara ulaştı. Başta Hindistan, Çin, Güney Amerika ve Afrika olmak üzere gelişmemiş ve gelişmekte olan bölgelerde insanların yüzde 90?a varan bir kesimi halen eski tip, ?akılsız? telefonlar kullanıyor. Google, uygun fiyatlı akıllı telefonların üretimini mümkün kılan Android One girişimiyle bunu değiştirmek istiyor.

  Stok Android işletim sistemiyle çalışacak telefonlar operatörlerden bağımsız bir şekilde otomatik olarak sistem güncellemelerini alabilecek. Üreticiler, isterlerse telefona kendi uygulamalarını a ekleyebilecek. One programı ilk olarak bu sonbaharda Hindistan?da hayata geçirilecek. Söz konusu uygun fiyatlı telefonları Micromax, Karbonn Mobile ve Spce Mobile gibi şirketler üretecek.

  androidone2Google?ın I/O etkinliğinde gösterilen Micromax?in telefonu 4,5 inç büyüklüğünde bir ekrana, çift SIM kart desteğine, SD kart yuvasına ve FM radyoya sahip. 100 doların altında bir fiyatla satılması planlanan telefonlar, aşağı yukarı benzer özelliklere sahip olacak.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.