More

  Google, Android kamerayı geliştirecek!

  2012092011430710469Google, Android’in gelecek sürümlerinde yapacağı bu önemli yeniliği, resmi olarak doğruladı!

  Bundan birkaç ay öncesine kadar Android’in kamera uygulamasının geliştirileceğine yönelik bazı haberler ortaya çıkmış ve ardından hakkında herhangi bir doğrulama gelmemişti. Ancak sonunda Google, bu konuyu yeniden gündeme getirerek böyle bir gelişim içinde olduklarını ve Android’in kamera uygulamasının geliştirileceğini doğruladı.

  Google sözcüsü Gina Scigliano yaptığı açıklamada Android için önemli gelişmelerden bahsetti. Android’in şu an kullandığı kamerası olan HAL’in (Hardware Abstraction Layer) ve framework’ün, RAW ve Burst-mode çekimi desteklediğinden bahseden Scigliano, sonraki geliştirici API’de HAL’in daha fonksiyonel kullanımını sağlayacaklarını açıkladı.

  Yeni kamera uygulaması ile elbette ortaya yeni özellikler de çıkacak. Her şeyden önce, daha iyi fotoğraf çekimi için en az donanım kadar yazılım desteğinin de önemli olduğu açık. HAL’in gelişimi ile, özellikle karanlık ortamlarda çekim kalitesinin artması bekleniyor…

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.