Galaxy S8’in “Masaüstü Deneyimi” Böyle Görünebilir

0
209

Galaxy S8’i bir monitöre bağladığınızda karşınıza nasıl bir arayüz gelecek? Cevap bu görüntüde olabilir!Üst seviye mobil işlemciler, masaüstü işlemcilerin performansına giderek yaklaşıyorlar. Bu ise duruma göre iki güçlü cihazı üstümüzde taşımanın mantıksız olabileceği anlamına geliyor.

Microsoft, Windows 10 Mobile telefonlarındaki Continuum işlevi ile telefonu PC gibi kullanmanızı sağlıyor. Samsung’un Galaxy S8 için böyle bir işlev üzerinde çalıştığını birkaç gün önce duymuştuk. Şimdi ise Samsung’un Galaxy S8’deki masaüstü deneyiminin nasıl görüneceğinin ipucunu veren bir görüntü ortaya çıktı.

Androbit’in paylaştığı konsept görüntüsü, Galaxy S8’i bir harici monitöre bağladığınızda neler göreceğinizi gözler önüne seriyor. Android 7.0 Nougat’ta bulunan Freeform Windows Mode sayesinde Samsung’un işlevi geliştirmesinin kolaylaştığı düşünülüyor. Android’in uygulama yelpazesi geniş olduğundan, masaüstü PC’den uzak olduğunuzda birçok işi bu şekilde halletmeniz mümkün olabilir.

Telefonu PC’ye dönüştüren işlevlerin yaygın olarak kullanıldığını bugün için söylemek zor. Sizce Galaxy S8’deki masaüstü deneyimi, bu durumu değiştirebilir mi?

 

Kaynak:ChipOnline

Önceki İçerikZoru Kolaylaştıran Kredi Denizi
Sonraki İçerikÇevrenizdeki Radyasyon, Cebinize Geliyor!
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.