More

  Galaxy S4’te donanımdan bağımsız tüm yazılım özellikleri S3’e de gelecek

  Samsung’un dün tanıttığı amiral gemi modeli Galaxy 4’te donanım kadar yeni yazılım özellikleri de büyük ilgi görmüştü.
   galaxys4softwaree
  Parmağınızı ekrana yaklaştırdığınızda algılama yapabilen Air Gesture, göz takibi ile sayfa kaydırabilen Smart Scroll, video oynatma kontrolü sunan Smart Pause, çeviri uygulaması S Translate, sağlık takip platformu S-Health gibi pek çok uygulama lansmanda karşımıza çıkmıştı. Galaxy S3 kullanıcılarının bu uygulamalardan hangisine sahip olabileceği sorusuna yanıt ise Samsung başkan yardımcısı Nick DiCarlo tarafından verildi.
  DiCarlo bir demecinde donanımdan bağımsız olan tüm uygulamaların tüm amiral gemisi modellere de geleceğini açıkladı. Amiral gemisi modellerden kastın 2011 ve 2012 yılındaki ürünler olduğu tahmin edilse de en azından Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 modellerinin bu uygulamaları almasına kesin gözüyle bakıyor.
  Samsung geçen yıl Galaxy Note 2 modelinde sunduğu yazılım yeniliklerini S-Pen dışında Galaxy S3’e de getirmişti. Bu bakımdan Galaxy S4’teki yazılımların en azından bir kısmının Galaxy S3’e gelmesi bekleniyordu. Hatta Galaxy S3 için 4.2.1 güncellemesinin bu özelliklere sahip olması nedeniyle lansmandan sonra duyurulacağı bile iddia edilmişti.
  Galaxy S3 kullanıcılarını oldukça heyecanlandıracak yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise belirsizliğini koruyor.
  Kaynak:DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.