More

  Galaxy S4 hakkında işlemci iddiası!

  Samsung’un bir sonraki bombası olması beklenen Galaxy S4, bu işlemciyle gelebilir!

  Samsung’un Galaxy S3’ten sonraki amiral gemisi olacağı düşünülen Galaxy S4 hakkında henüz çok fazla şey bilmiyoruz. Tek bildiğimiz, Galaxy S4’ün son derece yüksek özelliklerle donatılacak olması. Şimdi ise bir bildiğimiz daha var: İddialara göre Galaxy S4, 2GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Exynos 5450 işlemciye sahip olacak.

  Koreli web sitesi ddaily.co.kr‘nin iddiasına göre Galaxy S4, Samsung’un kendi üretimi Exynos 5450 işlemciyle gelecek. ARM Cortex-A15 teknolojisine sahip bu işlemcinin 28nm teknolojisiyle üretildiği, çekirdeklerinin 2GHz’de çalıştığı söyleniyor.

  Daha önceki söylentilerin aksine web sitesi, Galaxy S4’ün 2013’ün Şubat ayında değil Mayıs ayında tanıtılacağını iddia ediyor. Korea Times daha önce Galaxy S4’ün Şubat ayının sonundaki Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılacağını söylemiş, bu iddia Samsung tarafından yalanlanmıştı. Mayıs 2012’de piyasaya sürülen Galaxy S3’ün ardından S4’ün de denk bir zamanda tanıtılması, bizce de daha muhtemel görünüyor.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.