More

  Galaxy S3 ve S4’e Android 4.3 Geliyor

  Samsung’un Berlin’de Galaxy Note 3, Galaxy Note 10.1 ve Galaxy Gear modellerini tanıttığı etkinlikte, güncellemelerle ilgili müjdeyi de verdi. Galaxy S3 ve S4’e Android 4.3 geliyor.
  galaxy_s3_haber1362606403

  Samsung‘un TSI 20.00′da başlayan Unpacked Episode 2 etkinliği yeni ürünler kadar, beklenen güncelleştirmelerle ilgili haberler konusunda da merakla bekleniyordu.

  Galaxy Note 3, Galaxy Note 10.1 2014 Edition ve Galaxy Gear modellerini tanıtan Samsung, Galaxy S3 ve Galaxy S4 kullanıcılarına Android 4.3 güncellemesi için tarih verdi.

  Ekim ayı içerisinde dağıtılmaya başlanacak güncellemeler, ülkelere ve cihaz sürümlerine göre değişiklik gösterebilecek.

  Bu güncellemeyle beraber Samsung‘un yeni ürünü Galaxy Gear‘ı da destekleyecek olan Galaxy S3 ve S4 modelleri, yeni nesil özelliklere de sahip olacak. Özellikle S3 sahiplerine bu güncellemenin ayrı bir önemi olacak.

  Galaxy Note 2 için herhangi bilgi vermeyen Samsung, büyük ihtimalle bu modele de Ekim ayı içerisinde güncelleme verecek. Özellikle Samsung Galaxy S3‘ün aldığı bir güncellemeyi, 2 GB RAM’e sahip Note 2‘nin almaması gibi bir ihtimal; sadece pazarlama stratejisi olarak yorumlanır.

  Galaxy Gear desteği haricinde OpenGL ES 3.0 desteği, yenilenen ve hızlandırılan arayüz geçişleri, DayDream, sürükleme özelliğine sahip yeni klavye, düşük güç tüketimli Bluetooth teknlojilerine destek, daha da gelişmiş bildirim menüsü, kilit ekranında Widget gibi özellikler, güncellemeyle beraber kullanıcılara sunulacak.

  Android 4.2.2 güncellemesi almayan 2012 model pek çok orta üst segment cihazın da, doğrudan Android 4.3′e güncellenmesi söz konusu. Fakat o modellerin ne olacağı ve ne zaman güncelleme alacağı henüz belli değil.

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.