Galaxy Note 2 için Android 4.3 resmi test versiyonu sızdırıldı adım adım kurulum.

5
140

Samsung’un geçtiğimiz yaz sonu satışa sunulan Phablet modeli Note 2 için sızdırılan Android 4.3 tabanlı orjinal ROM’u nasıl kuracağınızı adım adım anlatıyoruz.

  samsung-galaxy-note-2-titanium-1-1350585888

Geçtiğimiz zamanlarda sizlerle burada paylaştığımız haberde, Samsung‘un 5.5 inçlik tablet telefonu Galaxy Note için sızdırılan en son Android 4.3 tabanlı test yazılımının müjdesini vermiştik.  Kasım ayının sonlarına doğru çıkması beklenen final sürümden önceki test sürümleri de, günlük kullanılacak seviyeye gelmiş durumda.

N7100XXUEMJ5 adlı yazılım, Android 4.3 versiyonunu kullanıyor. Android 4.3 versiyonunu kullanan bir önceki test yazılımındaki özelliklere benzer özelliklerle gelen sürüm, Galaxy Note 2’ye ekran koruyucu hariç yeni bir çehre katıyor. Genel olarak TouchWiz Nature 2.0 arayüzüne güncellenen telefon,  ayrıca ciddi bir hız avantajı da sağlıyor.

Samsung’un tüm ROM ve haber paylaşımlarını yapan, adı resmen konmamış olsa da resmi blogu olarak kabul gören Sammobile’dan yayınlanan yazılımı, ODIN’den kurarak, kullanabilirsiniz. Böylece cihazınızda kurulum sırasında yaşanacak sorunlar hariç, garantiden çıkmadan Android 4.3 keyfi yaşayabilirsiniz. Peki Android 4.3 Jelly Bean test ROM’u, nasıl Galaxy Note 2‘ye kurulacak? Şimdi kurulumu adım adım uygulamaya başlıyoruz.

NOT: Bu içerikteki anlatımla, gerekli dosyaların farklı olma koşuluyla diğer Samsung modellerine de ODIN üzerinden yükleme yapabilirsiniz.

İndirilecek Dosyalar

ROM özellikle orjinal yazılım olduğu için telefonunuzu garantiden çıkarmaz. Yükleme işlemini yapmanız için herhangi bir root işlemine gerek yok.

O zaman sırayla kurulumu anlatmadan önce, indirilecekleri paylaşalım

1- 1215 MB büyüklüğündeki N7100XXUEMJ5_N7100OLBEMJ4_N7100XXUEMJ5_OLB.zip adlı ROM’u buradan indiriyoruz.

2- Buradan ODIN adlı yazılımı indirin.

Dosyaları indirdikten sonra;

– Birinci adımdaki zip dosyasının içerisindeki dosyaları, herhangi bir klasöre çıkarıyoruz ve sonraki sayfadaki istenenleri uyguluyoruz.

Galaxy Note 2’ye Android 4.3 tabanlı test ROM’unu yüklemeye başlayalım

1- Telefonunuzu kapatın

2- Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

3- Home + Güç Butonu + Ses Kısma Tuşuna basılı tutarak telefonu açın

downloading1382885096

4- Telefon Download modunu açacak ve size iki seçenek çıkacak. Continue deyip devam edin.

5- Bilgisayardan indirdiğniz ODIN dosyasını bir klasöre çıkartıp, uygulamayı çalıştırın.

10- Telefon bağlı olduğu için yukarıda sarı olarak işaret çıkacak.Daha sonra ODIN programında aşağıdaki dosyaları seçmeniz gereken yerlere tıklayarak gireceksiniz.

galaxy-s3-root-odin13400177271382885041

10- N7100XXUEMJ5_N7100OLBEMJ4_N7100XXUEMJ5_HOME.tar.md5 adlı dosyayı PDA butonuna basıp seçiyoruz.

12- Start diyeceksiniz ve flash işlemi başlayacak. Eğer program yanıt vermiyor hatası verirse hiç bir müdahale yapmayın! Kendi kendine düzelecektir.

Bu yükleme işlemi yarım kalırsa telefonunuz tekrardan açılmayabilir. Herhangi bir sorunda ben ve Teknotwit.com sorumlu değildir.

NOT: Bu güncelleme sadece ingizlicedir ve bu yüklemeden sonra SDKart hariç tüm dosyalarınız SİLİNEBİLİR!

Kaynak:SDN