More

  Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo Duyuruldu.

  Samsung, bir yerine iki akıllı saat birden duyurdu! Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo adlarına sahip yeni cihazlar, teknoloji severlere büyük bir sürpriz daha yaptı: Yeni işletim sistemi…

  Group_Gear-2-Gear-2-Neo-665x374Akıllı saat segmentinin önde gelen üretcilerinden Samsung‘un Gear model adın sahip cihazının ikinci nesli modelleri şirket tarafından resmi olarak duyuruldu. İlk versiyonu geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan Galaxy Gear‘ın yenilenen versiyonlar bir yerine iki farklı modelle geliyor: Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear 2 Neo. Her iki modelde ilk bakışta daha estetik hatlar vaat ediyor. Yetenekleri ise öncülüne göre beklenildiği üzere daha iyi.

   gear2_haber1393145798Gear 2 ve Gear 2 Neo

  Aralarındaki fark kamera

  Her iki modelde de ekran 1.63-inç ve 320 x 320p çözünürlüğe sahip. 1GHz saat hızında çalışan işlemci, 512 MB RAM, Bluetooth 4.0, 720p HD video kayıt, 4 GB dahili hafıza, 300 mAh piller iki yeni akıllı saat modelinin ortak özellikleri durumunda. Yeni Gear 2 modellerinde Gear’dan farklı olarak ekranın altında bir adet fiziksel anasayfa tuşu bulunuyor.

  Yeni akıllı saatlerden Gear 2‘de kamera bulunurken Gear 2 Neo‘da bir kameraya yer verilmiyor. Gear 2 kamerası, kayış üzerinde değil saatin gövdesi üzerinde bulunuyor ve yine bir diğer fark olarak her iki modeldede kalp atışlarının ölçülebilmesi için bir sensör var. Ek olarak müzik çalar da cihazın teknoloji altyapısı içinde konumlanıyor. IR özelliği sayesinde TV’lere uzaktan komut verebilme özelliği de dikkat çekici yenilikler arasında. Ve en önemli yeniliği en sona saklıyoruz.

  galaxy-gear-2-gold-31393146661

  Büyük sürpriz

  Samsung Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear Neo modellerinden Google tarafından geliştirilen Android OS yerine Samsung tarafından geliştirilen Tizen işletim sistemine yer verildi. Fiyatları açıklanmayan her iki model, önümüzdeki günlerde İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobile World Congress 2014’te (Mobil Dünya Kongresi 2014) Samsung standında yer alacak.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.