More

  Ev Almanın Tam Zamanı

   

  Eskiden emekli olunca, emekli ikramiyesiyle bir ev alınabiliyorken, günümüz ekonomik koşullarında maalesef artık bu gerçekleşemiyor. Kredi kartları, çocukların okulları, tatiller, beklenmeyen harcamalar derken iki kişi çalışsanız dahi tasarruf yapmak da mümkün olamıyor. O halde ömür boyu kiradan kurtulmak, bir ev sahibi olmak için ne yapmanız gerekiyor?

  10174826_647541578632504_1112152567_n

  Bu durumda bankaların size sunduğu konut-mortgage kredileri devreye giriyor. 2007 de yasanın çıkmasıyla birlikte tüm konut kredileri mortgage adıyla anılıyor ve böylece artık bankalar çok daha düşük faizle, çok daha uzun vadede kredi imkanı sunabiliyorlar. Mortgage bir diğer değişle konut kredisi kısaca; gayrimenkulün ipotek edilmesiyle konut sahibi olmak isteyenlere verilen kredi türü olarak tanımlanabilir. Bu kredi türünde alınan konut ipotek edildiğinden kefil aranmaz, ancak kredi taksiti 2 ay üst üste ödenmezse evin mülkü bankaya geçer.

  Konut kredisi alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi; faiz oranı ve vade süresidir. Türkiye’de genelde sabit faizli konut kredisi kullandırılmaktadır, dolayısıyla vade boyunca taksitler sabittir. Ancak bu tür kredide, kredi erken kapatılmak istendiğinde, kalan süre 36 aydan azsa %1, daha uzunsa %2 erken ödeme cezasına tabidir. Değişken faizli konut kredisinde ise bu ceza olmamakla birlikte, ödenecek kredi tutarı giderek yükselir. Ayrıca konut kredisi, yüksek meblağlı bir kredi türü olduğundan, banka tarafından talep edilen dosya masrafının tutarı da önemli bir kriterdir.

  Peki size en uygun kredi koşullarını sağlayan bankayı nasıl bulacaksınız? 2015 Ocak ayı verilerine göre Türkiye’de faaliyet gösteren 51 adet banka var. Banka, banka dolaşıp sizin için en uygun olanı araştırmak yerine, oturduğunuz yerden, tek tuşla tüm bankaların kredi oranlarını ve şartlarını görüp, kolayca karar vermek istemez misiniz?

  Bunun için tıklamanız gereken bir adres var; hangikredi.com.

  www.hangikredi.com adresini tıkladığınızda, sitenin anlaşmalı olduğu 20 büyük bankanın konut kredisi koşulları ve faiz oranları ile birlikte, alacağınız kredi tutarına göre aylık ödemeniz gereken miktar da ekranınıza geliyor.

  Hangi kredi bir İlab Holding A.Ş. iştiraki. Site, kredi almak isteyen tüketicilerle, siteye özel faiz koşulları sunan bankaları buluşturmak için kurulmuş bir platform.

  Sizin yapmanız gereken ise, alacağınız tutarı ve koşulları en uygun olan bankayı belirleyip, ilk etapta istenen bilgileri girmek. Site bu bilgileri saklamadan, bankaya iletiyor ve banka kredi onayınızı verdiğinde size mesaj geliyor. Gerekli evrakları tamamladığınızda ise hayallerinizdeki eve kavuşuyorsunuz. Bu kadar kolay…

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.