Droid 3’ün özellikleri ortaya çıktı.

0
55

Motorola’nın Android işletim sistemine sahip olan ve bu yıl içerisinde çıkması beklenen akıllı telefonu Droid 3’ün özellikleri ortaya çıktı.

Motorola’nın 2011’deki en önemli silahları arasında bulunan Droid 3’ün detayları da Droid X2’den sonra ortaya çıktı. Henüz resmi olarak açıklanmış olmasa da sızan bilgiler, cihazla ilgili birçok özelliği ortaya çıkardı. İlk olarak telefonun arka tarafında bir adet 8 megapiksel kamera bulunduğu açıklandı. Nokia’nın kameralarıyla yarışamayacak olsa da diğer akıllı telefonlardan pek de geri kalır bir kamera değil. Ayrıca ön tarafında bir adet 1.3 megapiksellik kamerası bulunan Droid 3, görüntülü konuşmalara da imkan verecek.

Tegra 2 ya da OMAP4430 çift çekirdekli işlemcilerden birisine sahip olan Droid 3, donanım konusunda bir hayli iddialı diyebiliriz. 4 inçlik qHD dokunmatik ekranı bulunan cihazın çözünürlüğü 540 x 960 olarak belirtilmiş. 4 inçlik bir ekranda böyle yüksek bir çözünürlük bulunması, görüntü kalitesinin bir hayli yüksek olacağının habercisi. Son olarak da 5 satırlık bir klavyesi bulunması, Droid 3 ile bir şeyler yazmanın bir hayli kolay olacağının göstergesi. Bakalım Motorola’dan gelecek olan resmi açıklama, sızan bilgiler dışında bu iddialı telefonla ilgili başka ne gibi bilgiler sunacak bize.

 

teknokulis