More

  DreamJailbreak Gerçekten Hayal Çıktı

  iOS tabanlı cihaz kullanıcılarının gözdesi Jailbreak, iOS 6 çıktıktan sonra birçok cihaz için yapılamamıştı ki DreamJailbreak’in ortaya çıkmasıyla işler değişti.
  dream-jailbreak-
  dream-jailbreak-

  Apple‘ın iOS 6 işletim sistemini kullanıma sunmasının ardından birçok Apple kullanıcısı cihazlarını yeni işletim sistemine güncellese de hatırı sayılır oranda kullanıcı da cihazlarını güncellememişti. Bu duruma sebep olan birçok etken arasında iOS 6 için henüz Jailbreak hazırlanmamış olması da bir hayli önemli bir etkendi.

  Geçtiğimiz günlerde ise mevcut jailbreak takımlarıyla alakası olmayan ve adı daha önce duyulmamış bir geliştirici 22 Aralık tarihinde mevcut A6 ve A6X işlemcili cihazlar için iOS 6.0.1‘e untethered jailbreak çıkaracağını duyurdu. Hatta kendisine inanmayanlar için 12 Aralık tarihinde video yayınlayacağını belirtti.

  MuscleNerd, pod2g ve comex gibi güvenilir jailbreak yazarları DreamJB‘in sahte olduğunu inanılmaması gerektiğini belirtse de DreamJB’in Twitter hesabı bir hafta gibi bir sürede 20.000 takipçi kazandı ve bu sürede yaklaşık 300.000 tekil ziyaretçi sitesini ziyaret etti.

  Dün gece JailBreak sisteminin çalıştığını kanıtlamak için 2 adet video yayınlayan DreamJB ardından hala sahte olduğu belirtilince yeni jailbreak’i erken yayınlayacağını 45 dakika sonra sitede olacağını belirtti ama 45 dakika sonra sitede ziyaretçileri bekleyen süpriz vardı.

  Twitter hesabını kapatıp, Youtube‘a koyduğu videoları da kaldıran DreamJB sitesinde yaptığı açıklamada DreamJB projesinin kullanıcıları uyarmak için yapılan bir deney olduğunu ve jailbreak için Dev-Team gibi güvenilir takımlar ya da kişiler harici jailbreak çözümlerine inanmaları gerektiğini belirtti.

  Sonuç olarak DreamJB beklenildiği gibi sahte çıktı ama siteden gelen açıklamaya kadar birçok kullanıcı tüm söylenenlere rağmen gerçek olduğuna inanıyordu hatta buna para vermeye hazır kişler bile vardı. iOS 6 için Jailbreak‘in kısa bir süre içerisinde çıkması beklenilmiyor. iOS 6.0.1în kullanıma sunulmasının ardından Jailbreak‘in muhtemelen iOS 6.1 den sonra kullanıma sunulacağı açıklanmıştı ve iOS 6.1 de henüz daha geliştiricilere dağıtılıyor ve şuan 3. betası dağıtılmış durumda. Bundan sonra GM sürümü niteliğinde bir beta daha yayınlanması ve onun ardından kullanıma sunulması beklenen iOS 6.1‘in yayınlanmasından sonra Jailbreak beklemek daha mantıklı olacaktır.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.