Donald Trump’a bir mesaj da Periscope’dan geldi

0
202
Seyahat yasağına ilişkin kararnameyi imzalamasının ardından teknoloji dünyasının eleştiri oklarını çevirdiği Trump’a Periscope yeni güncellemeyle birlikte açılış ekranında çıkan yazı ile mesaj verdi.

Donald Trump’ın 7 ülke vatandaşının ABD’ye giriş yapmasını yasaklayan kararnameyi imzalamasının yankıları hala sürüyor. Facebook, Microsoft, Uber, Amazon gibi şirketler CEO’ları aracılığıyla yeni düzenlemeyi eleştirirken canlı yayın uygulaması Periscope ise yeni güncelleme ile birlikte açılış ekranına eklediği ifade ile göçmenlere destek oldu.

Periscope dün yaptığı açıklamayla pek çok inanç ve ülkeye mensup insan sayesinde oluşturulup bugünlere geldiğini ve göçmen ya da mülteciler olmadan Periscope’un da olmayacağını belirterek tüm bu nedenlerden dolayı açılış ekranını basit bir gerçeği ifade etmek için değiştirdiklerini duyurdu.

İlk olarak pazartesi günü ABD’de olmak üzere kullanıcılara sunulan yeni güncellemeyle birlikte açılış ekranına ‘’Göçmenler tarafından gururla Amerika’da üretilmiştir’’ ifadesini ekleyen Periscope böylece göçmen ve mültecilere yönelik adil olmadığını düşündüğü yeni düzenlemeye karşı olduğunu ve göçmenlerin yanında olduğunu gösterdi.

2015 Yılında, Periscope yayın hayatına başlamadan önce onu satın alan Twitter da attığı tweetle benzer bir ifadeye yer vermiş ve ”her dinden göçmenler” tarafından kurulduğunu ifade etmişti.

Kaynak:DH

Önceki İçerikNokia 6 piyasaya çıktı
Sonraki İçerikWhatsApp’a Mesaj Geri Çekme İşlevi Geliyor!
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.