More

   Dijital içerik pazarı 2026’da 50 milyar dolara ulaşacak

  Yeni nesil içerik platformu Accessland’in kurucusu Nihal Temur ‘’Son bir yılda dijital yaratıcılık şaha kalktı. 2017’de 12.7 milyar dolara sahip olan dijital içerik pazarı, 2026’da 50 milyar dolara ulaşacak. İçerik üreticilerin aylık kazançları 50 ile 5 bin dolar arasında değişim gösteriyor. Türkiye’de de içerik pazarı hızla büyümeye devam ediyor’’ dedi

  Dijitalleşen dünyada içerik üreterek gelir elde etme trendi her geçen gün ivme kazanarak büyümeye devam ediyor. Pandemi süreciyle birlikte evde daha fazla vakit geçirilmesi içerik üreticilerinin yüzde 91 daha fazla içerik üretmesine neden oldu. Yeni nesil içerik platformu Accessland’in kurucusu Nihal Temur ‘’Son bir yılda dijital yaratıcılık şaha kalktı. 2017’de 12.7 milyar dolara sahip olan dijital içerik pazarı 2026’da 50 milyar dolara ulaşacak. İçerik üreticilerin aylık kazançları 50 ile 5 bin dolar arasında değişim gösteriyor. Türkiye’de de içerik pazarı hızla büyümeye devam ediyor’’ dedi.

  Türkiye’de pazarın daha hızlı büyüyebilmesi için belli bir alanda ilgisi ve tutkusu olan herkese bir fırsat tanınması gerektiğini belirten Nihal Temur ‘’Kurduğumuz platformla yapmaya çalıştığımız sadece bir müşteri ya da bir içerik ile bile başlayarak herkese kendi işinin patronu olabilmesi için fırsat tanıyabilmek. İçerik üreticilerine izlenme sürelerine bağlı kalmadan fiyatlarını özgürce belirleme ve kendi gelirlerini yönetebilme imkanı sağlayabilmek. Herkese kazanç sağlayacak ve pazarı büyütecek olanın bu olduğuna inanıyoruz’’ diye konuştu.

  ‘’Herkes tutkusunu gelire dönüştürebilir’’

  ‘’Türkiye’nin bu pastadan büyük bir dilim almasını sağlamak için herkese entelektüel veya fiziksel sermayelerinden faydalanmaları için imkan tanınması’’ gerekiyor diyen Nihal Temur sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’ İnsanlar etkileşim içinde olmak istiyorlar. Deneyimin bir parçası olabilmek istiyorlar. Bütün bunlarla beraber daha çok bilgi ve destek arayışı içerisindeler. Dolayısı ile Accessland kullanıcılarına kaliteli bir içerik yönetimi sunuyor. İster birebir ister topluluklara ister canlı ister kayıttan ister video ile ister podcast olarak içerik üretebilme fırsatı tanıyor. Bütün bunları gelişmiş bir izleyici analitiği ve güvenli bir ödeme sistemi ile destekliyor. İçerik üreticileri için bilgi ve yeteneklerini hızla gelire dönüştürebilecekleri, katılımcılar için ise kendilerini dönüştürüp dünyalarını değiştirebilecekleri bir platform sağlıyor.’’

  Nihal Temur kimdir?

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde ihtisasını tamamladı. 1989 yılında dahil olduğu Unilever’de Tedarik Zinciri Bölge Başkanlığı görevini de yürüten Nihal Temur, 80’i aşan ülkede liderlik yaparak, farklı kültürlerde başarılı projelere imza attı. Tüm kariyeri boyunca onlarca farklı milletten liderler yetiştirdi ve bu çalışmaları nedeniyle ‘Sınırları Aşan Kadın Ödülü’ aldı. Görsel-işitsel alana ve dijital teknolojilere özel ilgisi nedeniyle Unilever’den ayrılıp Silikon Vadisi’nde eğitim programına katıldı. Aralık 2019’da ise Poseidon Vision’ı kurdu. Poseidon Vision, Türkiye’de yaratılacak içeriklerin dünya ile buluşmasını sağlamak ve profesyonel deneyimleri ile endüstriye fark yaratan bir bakış açısı getirmek amacıyla kaliteli içeriklerle ve yeni platformlar üretmeyi hedeflemektedir.

   

   

   

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.