More

  CyanogenMod 10.2 Android 4.3 Kararlı Sürüm, Birçok Cihaz için Yayınlandı!

  Cyanogen yazılım geliştirme ekibi, CM 10.2 çalışmalarında artık sona geldi. Ekip, Android 4.3 üzerine geliştirdiği özel ROM?larda kararlı sürümleri birçok Android cihaz için yayınladı. Kararlı sürümlerin dağıtımı sonrası popüler yazılım geliştirme ekibi mesaisinin büyük bölümünü CM 11 Android 4.4 için harcayacak.

  cyanogenmod

  ROM yükleme konusunda bilgi ve birikimi sahipseniz buradan kendi cihazınızı bularak ilgili yazılımı tecrübe edebilirsiniz. Kararlı sürümün yayımlandığı listede Nexus cihazların yanı sıra popüler birçok cihaza yer verilmiştir.

  CyanogenMod her ne kadar kararlı sürümü yayınlamış olsa da, kullanıcıların rapor ettiği hataları düzeltmeyi ve güvenlik açıklarını onarmayı sürdürecek. Ekip ayrıca kısa süre sonra Ice Cream Sandwich?e dayalı Nightly yazılımları emekliye ayıracak. Bundan sonraki süreçte herhangi bir gelişim sağlanmayacak. CM 10 (Jelly Bean) sonrası ROM?ların ise gelişim süreci devam edecek.

  CM 11 Android 4.4 versiyonları beta aşamasında bazı cihazlar için yayınlandı. Şu an için günlük kullanıma uygun olmayan sürümde geri dönüşümler neticesinde birçok hatanın çözüme kavuşturulması bekleniyor. Geliştirici ekibin yakın zamanda Android 4.4 Nightly sürümü yayınlaması bekleniyor.

  Kaynak:AndroNova

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.