More

  Cyanogen Yeni Logosu ve Qualcomm İle İşbirliğini Duyurdu!

  Mobil Dünya Kongresinde duyuru yapan firmalardan biri de, Android için kişiselleştirilmiş “Custom” ROM’ları geliştiren Cyanogen A.Ş. oldu. Cyanogen ilk önce yeni logosu ve web sitesini (cyngn.com) duyurdu ve ardından da daha önemlisi Qualcomm ile aralarında imzaladıkları işbirliğinden bahsetti.

  cyanogen

  Cyanogen, bundan bir kaç yıl önce, bir kaç kişilik bir ekip olarak Android cihazlarına “custom” ROM’lar geliştiriyordu ve o zamanlar bir çok kişi için çözüm sunarak memnuniyet kazanmıştı. Günümüzde Cyanogen artık yüzlerce milyon dolarlık bir şirket haline geldi ve yüzlerce çalışanıyla artık üreticilerle ortak olarak çalışıyor.

  Geçtiğimiz haftalarda “Google’sız Android” istediğiniz açıkça söyleyen Cyanogen, Microsoft’tan da aldığı 70 milyon dolarlık yatırımla hedeflerini yükseltmeye devam ederken, son olarak Qualcomm ile yaptığı işbirliği sayesinde bir çok cihazda CyanogenMod’un kullanımının önünü açmış oldu.

  Cyanogen’in Google ile aralarındaki husumetin Andorid’e ne gibi etkileri olur henüz kestirmek güç, ancak önümüzdeki dönemde daha çok üreticinin telefon modelleri CyanogenMod yüklü olarak geleceği kesin diyebiliyor.

  Kaynak:Andronova

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.