More

  Cep telefonları düştüğünde ekranları çatlamayacak [Video]

  Yüksek rakamlara satın alınan akıllı telefonları yere düşürüp onarılamayacak hasarlar vermek, kullanıcıların en büyük korkularından biri. Düşürmelerde en çok karşılaşılan ekran çatlaması veya ekran kırılması da oldukça can sıkabiliyor. Gorilla Glass 4, bu sorunu ortadan kaldırmak üzere olabilir.

  Tabletlerden cep telefonlarına kadar piyasadaki elektronik cihazların çoğu, Corning üretimi olan Gorilla Glass camla kaplı. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan Gorilla Glass yine de saydığımız problemleri tamamen bertaraf edemiyor. Ekran teknolojisini yenilemek üzere olan Corning, ?daha sağlam, daha dayanıklı ve daha ince? olacak Gorilla Glass 4?ün müjdesini verdi.

  Gelen haberlere göre Gorilla Glass 4 ile birlikte cep telefonları düşürüldüğünde ekran kırılmayacak, hatta büyük sıyrıklar bile almayacak. Elbette düşürülen yüzey ve yükseklik de buradaki önemli bir değişken. Gorilla Glass 3?ten iki kat daha sağlam olduğu belirtilen Gorilla Glass 4?ün yaklaşık 1 metreden düşürmelere kadar dayanıklı olduğu söyleniyor. Corning?in gerçekleştirdiği testlerde bu anlamda yüzde 80
  başarı oranı yakalanmış durumda.

  Önümüzdeki dönemlerde Gorilla Glass 4 ile kaplanacak telefonların düşürme testlerini merakla bekliyoruz.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.