More

  Canlı yayın uygulaması Periscope nihayet Android’de!

  Twitter tarafından satın alınan canlı yayın uygulaması Periscope, iOS’ten sonra Android platformuna da geldi. Android kullanıcıları bugünden itibaren uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirler.

  Screen-Shot-2015-05-26-at-17.25.14-660x371

  Ocak ayında Twitter bünyesine katıldıktan sonra hızla büyümeye devam eden Periscope, henüz ilk 10 gününde 1 milyon kullanıcıya ulaşarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Mobil cihazlardan canlı yayın yapmanın en kolay yollarından biri olan uygulama iOS’ten sonra nihayet Android kullanıcılarıyla da buluştu.

  periscope
  Twitter’la uyumlu çalışan uygulamayı indirdikten sonra öncelikle Twitter arkadaşlarınızın kanalları olmak üzere takip etmeniz gereken kanallar otomatik olarak öneriliyor. Bu seçeneği atlayıp ekranı sağa doğru kaydırdığınızda, o anda dünyanın çeşitli yerlerinde aktif olan kanalları izleyebilir veya kendi yayınınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Canlı yayın sırasında interaktif iletişim de ön planda. Yayın esnasında yapılan yorumlar, yayıncıya gerçek zamanlı olarak iletiliyor.

  Android 4.4 ve üzeri cihazlarla uyumlu çalışan Periscope uygulaması Google Play’da yayınlansa da ülkemizde henüz kullanıma sunulmadı. İlerleyen saatlerde uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

  Kaynak :LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.