More

  Butterfly TV ile Sosyal Medya ve anlık iletişimde Canlı Yayın Paylaşma Dönemi.

  Sosyal medya kanallarında anlık metin, fotoğraf paylaşıyorsunuz. Peki ya zaman ve mekandan bağımsız bulunduğunuz ortamı canlı yayın ile paylaşmaya ne derdiniz?

  b3

  Gelecekte bu tarz paylaşımlar öne çıkacak gibi duruyor. Bu düşünce içerisinde geliştirilen Butterfly TV uygulaması beta sürümüyle Google Play’de sizi bekliyor. Butterfly TV eğlence dışında muhabirler, gazeteciler ve etkinlik organizatörleri için de bir canlı yayın aracı. Buna ek olarak Ardrone2.0 ve Phantom2 + GoPro entegrasyonları ile Butterfly TV canlı yayınlara yeni bir soluk getirecek.

  Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle anlık paylaşımlar yapmaya başladık. Temelde twitter’da metin, instagram’da fotoğraf, facebook’ta bir dizi şey paylaşabiliyoruz. Sıra videoya gelince işler biraz değişiyor. Hem boyutu büyük oluyor hem nasıl göndereceğimizi bilemiyoruz. Video süreklilik istediği için genellikle video çekip sonrasında paylaşabiliyoruz. Bu yüzden nasıl twitter ve instagram belirli alanda paylaşımı kolaylaştırdı ve dikey olarak gelişti ise sosyal medya ile bütünleşik kişisel ve herkese açık canlı yayın paylaşmayı sağlayan çözümler de gelecek dönemde daha çok kullanılacağa benziyor. Bu düşünce içerisinde geliştirilen Butterfly TV uygulaması telefon rehberinizdeki kişilerle veya sosyal medya ile anlık olarak canlı yayın paylaşmanızı sağlıyor.

  b4Birkaç kafadar arkadaşın geliştirdiği beta aşamasında olan Butterfly TV ile bulunduğunuz anı zaman ve mekan sınırı olmadan istediğiniz kadar
  arkadaşınızla anlık olarak paylaşabiliyorsunuz. Arkadaşlarınız yayını izlerken yaptıkları yorumları ekranınızda görüp onlara sesli cevap verebiliyorsunuz. Yayına başlamak için tek bir düğmeyi tıklamak yeterli.

  Etkinlikler, Gazeteciler ve Muhabirler için Canlı Yayın Çözümü

  Eğlence amaçlı kullanımının yanında iş dünyası için de çözümler sunuyor. Etkinliklerinizi canlı mı yayınlamak istiyorsunuz? O zaman Butterfly TV’yi bir deneyin. Aynı zamanda muhabirler, gazeteciler ve hatta vatandaş gazetecileri bulundukları anı Butterfly TV üzerinden sosyal medya
  hesaplarında paylaşabilirler.

  b2b1

  Ardrone 2.0 ve GoPro Entegrasyonu

  Butterfly TV aynı zaman Ardrone 2.0 ve GoPro4 kameralar ile entegrasyon çalışması devam etmekte. Bu çalışmalar açık kaynak kodlu olup Github’dan ulaşılabilir. Aşağıdaki videoda ise Phantom2’ye takılmış GoPro4 kamerasından canlı yayınlanmış görüntüyü izleyebilirsiniz.

  Phantom2 ve Butterfly TV ile neler yapabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz?

  Butterfly TV’yi denemek için Google Play’den indirebilirsiniz. Geri bildirim vermek gelişmeleri daha yakından takip etmek için Butterfly TV topluluğuna katılabilirsiniz. Bu da yetmez diyorsanız contact@butterflytv.net adresine mail atabilirsiniz.

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.