More

  Bu Kılıf, iPhone’u PSP’ye Dönüştürüyor

  WynCASE adlı bir oyun kumandası, iPhone cihazları bir kılıf gibi sararak, üzerindeki düğmeler sayesinde PSP benzeri bir tasarımda oyun deneyimi sunuyor.
  WynCASE-iPhone-iPod-Touch-console-FSMdotCOM
  WynCASE-iPhone-iPod-Touch-console-FSMdotCOM

  Üreticiler tarafından iPhone modelleri için geliştirilmiş pek çok joystick modeli bulunuyor. Bluetooth veya konektör yardımıyla cihaza bağlanan bu oyun kumandalarının aksine, Kickstarter‘da yerini alan kılıf şeklindeki yeni bir joystick, dokunmatik ekranın kendisiyle iletişime geçiyor.

  WynCASE adı verilen yenilikçi ürün, BridgeTOUCH adını verdiği teknolojiyle iPhone’a bağlanarak, dokunmatik ekranda bir elektrik alanı oluşturuyor. Telefonu bir kılıf gibi saran WynCASE; tuşlara basıldığında bunu ekrana bir parmak dokunuşu olarak iletiyor. Dokunmatik ekranın kenarlarından bir miktar içeri uzanan çerçeve, herhangi bir bağlantı ya da pil olmaksızın PSP‘yi andıran bir oyun deneyimi sunuyor. Cihaz, iPhone 4/4S, iPhone 5 ve iPod Touch ile uyumlu olarak bulunabiliyor.

  iPhone’a yakın boyutlarıyla taşınabilirliği de yüksek olan kılıf/joystick, 80 bin dolarlık yatırım alabilmek için Kickstarter’da yerini almış durumda. Şimdilik 30 dolar gibi benzerlerine oranla uygun sayılabilecek bir fiyat etiketine sahip olan WynCASE’in; siyah ve beyaz renklerle Nisan 2013‘te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.