More

  BlackBerry’nin dijital asistanı resmen lanse edildi

  bbass2Apple’ın dijital asistan Siri’yi lanse etmesinin ardından Google da bu trende Google Now ile katılmış, yakın zamanda da Microsoft, Windows Phone için Cortana dijital asistanını kullanıma sunmuştu. BlackBerry de uzun bir aradan sonra kendi dijital asistanını duyurdu.

  BlackBerry Assistant olarak adlandırılan teknoloji şu an sadece BlackBerry Passport adlı akıllı telefonda mevcut ve BB OS 10.3 güncellemesi ile diğer cihazlara da sunulacak.

  BlackBerry Assistant, kullanıcılara sesli komutlar ile akıllı telefonlarını kontrol etmenin yolunu açıyor. Kullanıcılar asistandan emaillerini okumasını isteyebiliyor, hava durumunu kontrol edebiliyor, yakındaki bir mekanı bulabiliyor, mesaj gönderebiliyor veya takvime randevu ekleyebiliyor.

  Dijital asistan ile verilen bilgiler şimdilik bu kadar. Ancak sesle arama yapma veya rezervasyon ayarlama gibi ileri seviye yeteneklerin olup olmayacağı ise bilinmiyor. BlackBerry OS 10.3 sürümünün önümüzdeki aylarda dağıtıma başlaması ile birlikte asistanın neler sunacağını daha detaylı olarak öğrenebileceğiz.

  Kaynak:DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.