BlackBerry?lerin Pil Ömrünü Uzatıyoruz.

0
63

Günümüzde BlackBerry?ler, daha büyük ekranlara sahip olmalarıyla birlikte pil tüketimi konusunda diğer akıllı telefonların yüzleştiği bir sorunla karşı karşıya: Pil ömrü!

Resmi BlackBerry sitesinde, en büyük yardımcılarınızın pil ömrünü birkaç saat daha uzatmak için, bazı öneriler yayımlandı. Bunların en başında kullanmadığınız uygulamaları kapatmak geliyor. Arka planda çalışan uygulamalar siz farketmeden bataryanızın büyük bir kısmını tüketiyor. Diğer öneri ise kullanmadığınız anlarda WiFi bağlantısını kapalı tutmanız. Zaten bu durum tüm akıllı telefonlar için geçerli. Kapalı tutmanız gerekenler listesine WiFi?den sonra Bluetooth ve 3G de dahil. Zayıf 3G çekim alanı içindeyseniz ve WiFi bağlantınız varsa, WiFi bağlantısını kullanmak yararınıza olacaktır.

Pilinizi şarj etmek için asla tam olarak bitmesini beklemeyin. Bu durum, pil ömrünü uzun dönemde kısaltır. Ayrıca, fazla sıcak ortamlarda piliniz daha kısa süre dayanacaktır. Telefonunuzu serin tutmanız pil ömrü açısından önemli bir nokta.

Ekranın parlaklık oranını ayarlamak da önemli ölçüde pil ömrüne olumlu etki yapacak bir faktör. Tüm akıllı telefon kullanıcıları için geçerli olan bu öneriler, alışkanlık haline getirilmeli. Ayrıca birkaç ayda bir bataryanın metal noktalarını pamuklu kuru bir bez ile temizlemek pil ömrünü uzatan bir diğer faktör.

Kaynak:Scroll

 

Batarya ömrünü uzatmak için farklı önerileriniz var mı?