More

  Blackberry’e Instagram Yok!

  BlackBerry 10 işletim sisteminin kendine ait Instagram uygulamasına sahip olmayacağı yönündeki dedikodular gerçeklik kazanıyor gibi görünüyor. Detaylar haberimizde.

  Neredeyse yılan hikayesine dönen BlackBerry 10‘a ait Instagram uygulaması ile ilgili hala ortada net bir şey yok ancak AllThingsD sitesi BlackBerry 10‘un kendine ait bir Instagram uygulamasın sahip olmayıp Android uygulamasının portlanarak BlackBerry 10‘a uygun hale getirileceğini iddia etti.

  blackberry_haber1361618515

  Geçtiğimiz yıl Ekim ayında da bu konuda birçok iddia ortaya atılmıştı. İlk olarak BlackBery 10 ile BlackBerry kullanıcılarının Instagram‘a kavuşucağı iddia edilirken daha sonra bu uygulamanın doğal bir uygulama olmayacağı iddia edilmişti. Bu iddiaları ismini vermedikleri bir kaynaktan edindiğini belirten AllThingsD ve VentureBeat siteleri daha önce BlackBerry 10 için geliştirilmiş Facebook, Twitter ve LinkedIn uygulamaları sözü veren BlackBerry’nin (eski adıyla RIM) Instagramkonusunda bir açıklama yapmadığına da dikkat çekiyor.

  instagram1361618483

  Ayrıca AllThingsD sitesi geçtiğimiz yıl Facebook tarafından satın alınan Instagram‘ın kendi Android uygulamasını BlackBerry 10‘a portlama hazırlığında olduğunu iddia ediyor. Hazırlanan bu uygulamanın diğer portlanmış uygulamalara benzer şekilde daha kötü bir kullanıcı deneyimi yaşatacağını belirten AllThingsD, Windows Phone gibi daha kendini tam olarak kanıtlamamış bir sistem olduğu için BlackBerry 10‘a özel bir uygulama hazırlanmayacağını söylüyor.

  Şuana kadar bu konu hakkında BlackBerry ya da Instagram cephesinden yapılmış bir açıklama yok. Bakalım önümüzdeki günlerde iki taraftan bir açıklama ya da hazırlanmış bir uygulama gelecek mi?

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.