More

  BlackBerry uygulama geliştiricileri ihya olacak

  BlackBerry’nin yeni platformuna oyunları portlayanlara ödül var. Maraton 16 Kasım’da başlıyor.

  RIM’in yeni platformu BlackBerry 10, henüz deneme aşamasında. Platformun güçlü olması için de birçok uygulama bu platforma port’lanıyor. Tabi ki uygulamalar arasında en çok öneme sahip olanlar oyunlar. İşte bu yüzden RIM, oyunları BlackBerry 10’a portlayanlara ödül veriyor.

  16 Kasım’da başlayacak olan “Got Game Port-a-Thon” etkinliğinde, BlackBerry 10’a başarılı şekilde port’lanan her oyun için, yazılımcılara 100 dolar ödül verilecek. Üç veya daha fazla başarılı port gerçekleştirene bir adet BlackBerry PlayBook tablet ödül olarak sunulacak. Asıl önemli olan ise 5 veya daha fazla port geliştiren yazılımcılara, içinde BlackBerry 10’un Dev Alpha versiyonu bulunan bir cihaz sunulacak. En büyük ödül ise 10 veya daha fazla port geliştiren yazılımcılar, Mart ayında düzenlenecek olan Game Developers Conference etkinliğine gezi kazanacaklar.

  Etkinlik 3 gün yani 36 saat sürecek. Eğer bu işi başarırım diyen bir yazılımcıysanız, kodlarınızı yazmaya şimdiden başlamanızı tavsiye ediyoruz.

  Kaynak:TeknoKulis

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.