BlackBerry PlayBook OS 2.0 Yakında.

0
84

RIM, mobil dünyadaki tablet bilgisayar rüzgârına daha fazla karşı koymayarak BlackBerry adlı tabletini pazara sunmuştu. Tüm dünyada çok ses getiren tablet bilgisayarın en önemli ayrıntısı ise hiç şüphesiz BlackBerry OS?den farklı olarak QNX mimarisini kullanan işletim sistemi olmuştu.

Çok daha güvenli, hızlı ve stabil bir işletim sistemine sahip olan BlackBerry PlayBook için ikinci sürüm kısa bir süre içinde yayınlanmış olacağa benziyor. Bu sürüm yayınlanırken yeni bir tablet gelecek mi bilmiyoruz ancak PlayBook OS 2.0 önemli yenilikleri beraberinde getireceğe benziyor.

Android uygulamalarını çok daha stabil bir şekilde çalıştırabilecek olan güncel işletim sistemi, PIM uygulamaları bağımsız bir şekilde kullanabiliyor olacak. Android uygulamalarının sistem kaynaklarını daha etkin kullanması adına da önemli çalışmaların yapılmış olduğu belirtilirken, görsel kullanıcı arayüzünde yapılan düzenlemeler de heyecan verici. Hatırlanacağı gibi daha önce BlackBerry PlayBook OS 2.0?ın zengin bir 3D deneyimi de sunacağı söylenmişti.

Kaynak:Scroll