More

  BlackBerry, donanım bölümünü kapattı!

  Uzun süredir ayakta kalmaya çabalayan BlackBerry, sonunda pes etti ve beklenen duyuruyu yaptı.

  2016092912215044272

  BlackBerry, eski adıyla RIM, artık kendi akıllı telefonlarını ve tabletlerini üretmeyeceğini duyurdu. Donanım firması olmaktan, yazılım firması olmaya doğru geçiş yapan BlackBerry, donanım üzerindeki çalışmalarını durdurarak bu geçişi daha etkili biçimde yapabileceğine inanıyor.

  Şirket içindeki tüm donanım geliştirme işini bitirmeyi planlayan firma, bu işi artık ortak olduğu firmalara yaptıracak. BlackBerry, bu şekilde maliyetleri azaltmayı düşünüyor.

  Bugünkü haberle birlikte BlackBerry, bir devri kapatmış oldu. BlackBerry’nin yaşadıkları, tüketicinin talep edeceği bir sonraki cihazları tahmin edemeyen devasa bir firmanın yaşadıklarını iyi biçimde anlatıyor. BlackBerry’nin yanlış adımları, iPhone’a ve akıllı telefonlara adapte olmamakta ısrarcı davranmasıyla başlamıştı.

  BlackBerry 10 OS, küçük bir kullanıcı kitlesi içinde popüler hale gelse de, genel anlamda başarısız oldu. BlackBerry, yöneticilerin fiziksel klavyeli telefonlara hala ilgi göstereceğine inanıyordu ancak artık fiziksel klavyeli telefonların devri kapanmıştı. Firmanın ilk Android’li telefonu Priv aslında fena bir telefon değildi, ama 700 dolarlık ilk fiyatı için müthiş de değildi.

  Firma geçtiğimiz aylarda Altacel Idol’ün elden geçirilmiş sürümü olan DTEK 50‘yi piyasaya sürmüştü. BlackBerry’nin gelecekte piyasaya sürebileceği cihazlar büyük ihtimalle bu şekilde, farklı firmalardan lisanslanmış ürünler olacak. İyi haber ise BlackBerry’nin yazılım ve hizmetler bölümünün büyüme sinyalleri göstermesi. Ancak şimdilik bu büyümenin ne kadar süreceğini bilmiyoruz.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.