More

  BlackBerry 10’a Unity ile oyun yağacak

  BlackBerry ve Unity Technologies, BlackBerry 10 akıllı telefonları için bir Unity eklenti ürünü geliştirmeye yönelik işbirliklerini duyurdu.
  unity blackberry
  unity blackberry

  Bu eklenti sayesinde, Unity kullanan 1.5 milyonu aşkın uygulama geliştirici yazdığı oyunları zahmetsizce BlackBerry 10 platformuna aktarabilecek. Eklenti araçları, BlackBerry PlayBook için BlackBerry 10 OS sürüm güncellemesi çıktığı zaman BlackBerry tabletlerde de geçerli olacak.

  BlackBerry 10 bu eklenti ile, sektör lideri Unity oyun motorunun desteklediği ilk mobil platformlar arasında yer alıyor. Unity Technologies ve BlackBerry tarafından geliştirilen araçlar ise Unity eklentisi olarak piyasaya sürülecek.

  “Unity oyun motorunu kullanan uygulama geliştiriciler, aralarında ödüllü oyunların da bulunduğu inanılmaz bir mobil oyun yelpazesi sunuyor. Uygulama geliştiricilerimize yeni ve zengin BlackBerry 10 platformuna erişim sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuşan Unity Technologies CEO’su David Helgason, “Geliştiricilerimize, eğlence uygulamalarına yoğun ilgi gösteren BlackBerry kullanıcılarına oyunlarını sunmak için bir kanal yaratmış olmaktan çok memnunuz.” diyerek devam etti.

  BlackBerry aynı zamanda, Unity geliştiricilerine, yeni platforma yönelik oyun geliştirmeleri için en elverişli şartları sağlamak adına test için BlackBerry 10 akıllı telefonları da temin edecek. Ayrıca Unity ve BlackBerry, Avrupa ve Kuzey Amerika’da uygulama geliştiricilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyecek ve katılan geliştiricilere Unity Pro sürümü ve BlackBerry 10 cihazları sağlayacak. Detaylar BlackBerry Developer Blog’unda yayınlanacak.

  “Bir mobil platformu başarıya taşıyan en önemli unsurlardan biri de sunduğu kaliteli oyun hacmidir. BlackBerry kullanıcılarının, BlackBerry World mağazasının en güçlü bölümlerden biri olan mobil oyunlara yönelik ilgileri aşikar ve bu ilgi gittikçe artıyor.” şeklinde konuşan BlackBerry Geliştirici İlişkileri ve Ekosistem Geliştirme Başkan Yardımcısı Alec Saunders, “Unity ile işbirliği yapmaktan ve BlackBerry oyun yelpazesini daha da ileriye taşımaktan çok mutluyuz. Yakında, Unity kullanan uygulama geliştiriciler bu eklenti sayesinde oyunlarını kolayca BlackBerry kullanıcılarına sunabilecekler” diyerek devam etti.

  Unity eklentisinin beta sürümü önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda temin edilecek. Sürümün final versiyonu ise 2013 yazında piyasa sürülmüş olacak.

  Kaynak:TeknoKulis

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.