Bir sonra ki Android versiyonun adı ile ilgili önemli ipucu

0
213

Bilindiği üzere Android’in her sürümü bir tatlının adını kullanıyor. Alfabetik sırayla ilerleyen sürümler için her yıl farklı tahminler yapılıyor. Örneğin geçen yıl N harfiyle “Nutella” isminin kullanılabileceği düşünülmüş ancak Nougat ismi karşımıza çıkmıştı. Bu sene ise henüz erkenden çok sağlam isim olasılığı ortaya çıktı bile.

Google’ın kilit isimlerinden Hiroshi Lockheimer, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte yeni versiyonun ismini neredeyse açıklamış oldu.

Android, Chrome OS ve Google Play’in üst düzey isimlerinden olan Lockheimer, Twitter üzerinden bir görsel paylaşarak bir anda Android O tartışmalarını alevlendirdi. GIF formatında olan görselde Oreo’larla bezenmiş bir pasta görünüyor. The Verge editöründen bahsedilen gönderide düşünen emoji kullanılması işi iyice netleştiriyor. Zaten tweet’e gönderilen yanıtlarda Android Oreo nidaları yükselmeye başlamış durumda.

Google’ın belirli tatlı markalarını kullanması şaşırılacak bir şey değil. Daha önce de K harfinde Kitkat sürümü tanıtılmış ve hatta Kitkat çikolataların bazılarında Android’le alakalı bir tasarıma yer verilmişti. Dolayısıyla Oreo isminin kullanılması imkansız görünmüyor. Fakat Lockheimer’ın daha önce de bazı isimler ortaya attığı ve bu isimlerin bazılarının kullanılmadığını düşünürsek Oreo isminin kesin olarak kullanılacağını söyleyemeyiz. Ayrıca geliştirilme aşamasında olan versiyonların farklı, piyasaya sürülen versiyonun farklı isimlendirildiği zamanlar da olabiliyor. Dolayısıyla Oreo ismini bir kenarda tutarak yeni teoriler ortaya atmaya devam edebiliriz.

Kaynak:LOG

Önceki İçerik3310’u beklerken Nokia 8 ortaya çıktı!
Sonraki İçerikWhatsApp, Status isimli yeni bir özelliği kullanıma sunuyor
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.