Apple’ın Mart 2017 etkinliğinin detayları gün yüzüne çıktı

0
308

Apple’ın Mart ayında yeni tabletini ve diğer bazı cihazlarını tanıtacağı uzun süredir biliniyor. Fakat etkinlikle ilgili bu zamana kadar detaylı bilgiler verilmemişti. Yeni ortaya çıkan bilgilerle birlikte etkinlikte tanıtılacak olan hemen hemen her şey gün yüzüne çıkmış oldu.

Belirtilenlere göre 7,9 inç, 9,7 inç , 10,5 inç ve 12,9 inç olmak üzere 4 farklı iPad tanıtılacak. iPad mini 4’ün yerini 7,9 inçlik tablet alacakken 9,7 inç ve 12,9 inçlik tabletlerin de yenileneceği belirtiliyor. 10,5 inçlik modelin ise tamamen özel olacağı ve tamamen çerçevesiz olacağı ileri sürülüyor. Bu modelde home tuşuna da yer verilmeyeceği söyleniyor. 10,5 inçlik modelin çerçevesi dar olacağından boyutunun 9,7 inçlik modelle aynı olacağı ifade ediliyor. Ön kameranın kullanılabilmesi için ince de olsa bir çerçevenin bulunacağı dile getiriliyor.

12,9 inçlik model 9,7 inçlik iPad’den daha önce duyurulmuş ve True Tone özelliğinden mahrum kalmıştı. Söylenenlere göre yeni 12,9 inçlik modelde True Tone bu kez es geçilmeyecek. Söz konusu özellik sayesinde iPad’lerin farklı ışık koşulları altında tıpkı bir kağıt gibi tepki verdiğini ve ekran rengini buna göre ayarladığını hatırlatalım.

İddialara bakılırsa bu yıl iPad’ler işlemciler açısından birbirinden ayrılacak. 12,9 ve 10,5 inçlik modelde A10X kullanılacakken 9,7 ve 7,9 inçlik iPad’de A9X’in kullanılacağı belirtiliyor. 10,5 inçlik modelin Mayıs ayında piyasaya sürülebileceği söyleniyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiğine göre etkinlikte iPhone SE’nin 128 GB sürümü tanıtılacak. Ayrıca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kırmızı versiyonunun tanıtılacağı da söylenenler arasında. Ayrıca bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın da kırmızı renkle gelebileceği ileri sürülüyor.

Son olarak etkinlikte Apple Watch için yeni kayışların tanıtılabileceği ifade ediliyor.

Kaynak:LOG

Önceki İçerikSamsung Galaxy S8 ve LG G6’nın en net görüntüleri ortaya çıktı
Sonraki İçerik3310’u beklerken Nokia 8 ortaya çıktı!
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.