Apple’dan MacBook ve iPhone’u bir araya getiren patent

0
169
Apple sürekli olarak yeni patentler alarak rakiplerinin bir adım ilerisinde olmak istiyor. Alınan patentlerin bazıları sıradan şeyler olsa da bu habere konu olan patent gibi bazı heyecan verici teknolojiler de olmuyor değil. Apple’ın aldığı yeni patent, MacBook ile iPhone’u bir araya getirerek yeni bir segment oluşturuyor.
 Bu patentte ekran ve klavye dışında hiçbir donanımı bulunmayan bir bilgisayar yer alıyor. iPhone bu bilgisayara yerleştirildiğinde bilgisayar gücünü telefondan alarak çalışıyor. Böylece daha uygun bir fiyata MacBook deneyimi yaşamak mümkün hale geliyor.

Aslında Apple’ın aldığı bu patent dünyada bir ilk değil. Zira HP Elite x3 Lap Dock isimli cihaz halihazırda telefonu dock’a yerleştirerek kullanılmasına olanak sağlıyor. Apple’ın aldığı patentin farkı ise iPhone’un trackpad olarak kullanılabilmesi. Trackpad kısmına yerleştirilen iPhone’un dokunmatik ekranıyla ekranda kontrol sağlanabileceği belirtiliyor.

Alınan bir diğer patent ise iPad’i ekran olarak kullanıyor ve trackpad’li klavye yer alıyor. Ancak bunun iPhone’lu patente göre biraz daha az dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü zaten piyasada klavyeli iPad Pro bulunuyor. iPhone ve iPad işin içinde olduğu için patentteki cihazlarda iOS işletim sistemi kullanıldığını söylemek mümkün. Ancak iOS’te trackpad’in nasıl çalışacağı meçhul. Yalnızca patenti alınmış olan cihazların gerçeğe dönüp dönmeyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak:LOG

Önceki İçerikPlayStation 4 oyunları PC’de oynanabilecek!
Sonraki İçerikYeni 9.7 inçlik iPad Türkiye’de ön siparişe sunuldu
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.