More

  Apple yeni yıla zamlarla girdi

  Uzun süredir gündemde olan ithal elektronik ürünlere zam yapılacağı beklentisi halen devam ederken ilk gelen bilgilere göre Apple mağaza fiyatlarında yüzde 5 ile 10 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.applezam

  Örneğin daha önce 2349TL olan 16GB kapasiteli iPhone 6 modeli 2499TL olarak değiştirilmiş. 16GB kapasiteli iPhone 6 Plus modeli ise 2649TL’den 2849TL’ye yükselmiş. Ayrıca Mac ürünlerinde de benzer oranlarda artışlar yaşanmış.

  Edindiğimiz bilgilere göre Apple belirli dönemlerde mağaza fiyatlarında değişikliğe gidiyor. 1 Ocak itibariyle iPhone, iPod ve Mac bilgisayarların fiyatlarında değişiklik yapıldı. iPad fiyatları ise değişmedi. Değişiklikler yetkili satıcıların fiyat listelerine de yansımış durumda.

  Bununla birlikte bahse konu ÖTV vergi artışı geldiğinde bu cihazların fiyatlarında bir miktar daha artış yaşanacağı tahmin ediliyor. Yani halen iPhone 6 serisi almak isteyen ama beklemekten yana olan kullanıcıların acele etmesi gerekiyor. Zira yakın zamanda fiyatlarda düşüş beklenmiyor.

  Kaynak:DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.